Šestnáctka hostí před Vánoci silné Rusy, Beran nominoval i Malíka

Foto: Karel Švec, cslh.cz

10. prosince 2017, 9:39

Martin Voltr

Pro české reprezentanty do 16 let přichází dosud nejtěžší zkouška. Hokejisté ročníku 2002 vyzvou Rusko, trojici zápasů uvidí od 20. do 22. prosince Chrudim a Čáslav. Trenér Karel Beran bude sázet na velmi podobnou sestavu, která v listopadu hrála proti Švýcarům.

Fanshop

Poslední šanci zabojovat o nominaci na očekávané bitvy měli mladíci na kempu v Benešově. Blýskli se parádním střeleckým výkonem proti o rok staršímu týmu Salcburku, který deklasovali výsledkem 10:3. Předtím porazili stejně staré Švýcary dvakrát ze tří případů, ale teď je čeká o kus silnější protivník.

Loňská generace šestnáctky nevyzrála na Rusy ani jednou v celé sezoně, její následovníci to budou chtít napravit. Pomoci k tomu má i Nick Malík. Velký brankářský talent letos chytá už za sedmnáctku, při nedávném tažení za bronzem na World Hockey Challenge byl týmu velkou oporou.

Coby o rok mladší hráč si zápasy proti sborné vyzkoušel už loni, v současném výběru Karla Berana tak bude jasně nejzkušenější. V nominaci už figurují jen další tři hokejisté, kteří v listopadu chyběli u trojzápasu se Švýcarskem – liberecký obránce Jan Hampl a útočníci Sebastian Malát z Plzně a Tobiáš Handl z Olomouce.

Reprezentace se sejde v neděli 17. prosince na zimním stadionu v Chrudimi, kde odehraje středeční (17:30) i páteční (16:30) zápas. Jen ve čtvrtek od 17:00 se představí v Čáslavi.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Nick Malík (Vítkovice), Pavel Čajan (Liberec), Ivo Lekeš (Zlín).

Obránci:
Ondřej Baláž (Litvínov), Jan Sedláček (Kometa Brno), Marek Bláha (Sparta Praha), Tomáš Perička (Hradec Králové), Jan Hampl (Liberec), Michael Krutil (Letňany), Dominik Vacík (Havlíčkův Brod), Tadeáš Talafa (Zlín).

Útočníci:
Jan Myšák (Litvínov), Dominik Luža (Zlín), Jan Cikhart (Liberec), Tomáš Chlubna (Jihlava), Michal Gut (Chomutov), Jakub Konečný, Jiří Puczek (oba Žďár nad Sázavou), Nico Geidl (Třinec), Sebastian Malát (Plzeň), Tobiáš Handl (Olomouc), Pavel Novák (České Budějovice), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron).

Náhradníci:

Brankář: Michal Pícl (Třemošná). Obránci: Jakub Naar (Hradec Králové), Vladimír Kremláček (Plzeň), Jan Matějka (Chomutov). Útočníci: Pavel Matěj (Třinec), Václav Adamec (Plzeň), Joshua James Mácha (Šumperk), Michal Rouha (Pardubice), Dan Handl (Zlín), Tomáš Urban (Kladno).

Realizační tým:

Manažer: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Petr Svoboda a Radim Skuhrovec
Lékař: MUDr. Jiří Dvořák
Trenér brankářů: David Kovářík
Hospodář: Pavel Štechmüller
Konzultant: Patrik Eliáš

Program zápasů

Středa 20. prosince:
17:30 Česko – Rusko (Chrudim)

Čtvrtek 21. prosince:
17:00 Česko – Rusko (Čáslav)

Pátek 22. prosince:
16:30 Česko – Rusko (Chrudim)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz