Šestnáctce první bitva s Rusy nevyšla, dostala i gól v jediné přesilovce

Foto: Karel Švec, cslh.cz

20. prosince 2017, 22:58

Martin Voltr

Čeští hokejisté do 16 let zahájili trojzápas s Ruskem porážkou 1:3. První duel v Chrudimi rozhodovaly góly z protiútoků, za stavu 1:1 zavelela sborná za vítězstvím v poslední třetině. Jedinou radost domácího týmu trefil Michal Gut.

Fanshop

Svěřenci trenérského tria Karel Beran, Petr Svoboda a Radim Skuhrovec nezačali ideálně. V sedmé minutě se gólman Nick Malík v rozehrávce za brankou nedohodl s obránci a a proti zakončení Burujanova už se nestačil vrátit do ideální pozice.

To dodalo Rusům pro zbytek první třetiny větší sebevědomí, ale hned zkraje té druhé poslal Tomáš Chlubna do samostatného úniku Michala Guta, a ten bekhendovou kličkou vyrovnal. „Nevěděli jsme, co od nich čekat. Než jsme se otrkali, první třetina byla taková nervóznější. Ale pak jsme začali lítat a bojovat a myslím, že jsme byli lepší,“ říká chomutovský útočník.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Zdálo se, že stav 1:1 by mohl vydržet až do konce základní hrací doby. Ani jeden z týmů si téměř nebyl schopný vytvořit územní tlak, rozhodly tak protiútoky, které tentokrát vyšly Rusům. Vítěznou branku vstřelil ve 48. minutě rychlík Ponomarev, pojistku přidal tři a půl minuty před koncem ze situace dva na jednoho Rychkov.

Poslední branka mrzela české hokejisty obzvlášť. Padla totiž po jediném vyloučení celého zápasu – ale na straně sborné! „Ke konci už jsme chtěli vyrovnat a nechali jsme se trochu unést do útoku. Nebyli jsme zodpovědní dozadu a utekli nám,“ mrzí Guta gól inkasovaný ve vlastní přesilovce.

Tempo utkání se mu nicméně vzhledem k nasazenému metru líbilo. „Rozhodčí to nechával trochu volnější na obě strany a myslím, že to zápasu i pomohlo,“ říká.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Domácí mladíci by k úspěchu potřebovali častější střelbu. Oficiální ukazatel poměru pokusů 30:41 je poněkud optimistický, opravdu nebezpečných ran měli Češi pomálu. A to byla škoda, protože ruskému gólmanovi Šarabarinovi pár puků vypadlo.

„Určitě by to chtělo víc střelby. Gólman si byl trochu nejistý. Jenže oni střely blokovali, na druhou stranu my taky a podle mě taky neměli moc střel. Oni měli to štěstí, spadlo jim to tam,“ přemýšlí Michal Gut. „Dopadlo to, jak dopadlo. Zítra je porazíme!“ dodává.

Odveta se hraje ve čtvrtek od 17 hodin v Čáslavi.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

První zápas v Chrudimi:

ČESKO – RUSKO 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Gut (Chlubna) – 7. Burujanov (Konstantinov), 48. Ponomarev (Pašin), 57. Rychkov (Chusnutdinov).
Rozhodčí: Pavlovič – Ondráček, Špůr.
Vyloučení: 0:1.
Bez využití.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 30:41 (13:13, 9:14, 8:14).
Diváci: 635.
Nejlepší hráči: Nick Malík – Semjon Šarabarin.
Česko: Malík – Krutil, Baláž, Vacík, Sedláček, Kremláček, Hampl, Perička, Talafa – Novák, Myšák, Cikhart – Chlubna, Gut, Luža – Matěj, Konečný, Malát – Binias, T. Handl, Geidl. Trenéři: Beran, Svoboda a Skuhrovec.
Rusko: Šarabarin – Vaschilin, Steklov, Muchamadullin, Kuzmin, Pustovalov, Kondratěnko, Šigajev, Konstantinov – I. Didkovskij, Zlodějev, Šujdin – Ťutnej, Chusnutdinov, Rychkov – Guščin, Ponomarev, Pašin – A. Didkovskij, Prokopenko, Burujanov. Trenér: Golubovič.

Další zápasy

Čtvrtek 21. prosince:
17:00 Česko – Rusko (Čáslav)

Pátek 22. prosince:
16:30 Česko – Rusko (Chrudim)

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz