Sedmnáctka vyzve Mannheim, Haken pozval do Varů i nové tváře

Foto: Jim Mah, Studio Cartier

27. listopadu 2017, 15:26

Martin Voltr

Parádní bronz na World Hockey Challenge je minulostí, teď se česká reprezentace do 17 let musí zase dívat dopředu. Před vánočním trojzápasem ve Finsku ji čekají dvě menší akce, tou nejbližší jsou dvě utkání s německým Mannheimem.

Fanshop

Hrát se bude 12. a 13. prosince v Karlových Varech, do obou zápasů nastoupí vyjma brankářů jiná sestava šesti obránců a dvanácti útočníků. Hlavní trenér Petr Haken pozval osvědčené tváře z předchozích turnajů, ale zejména na druhé utkání i řadu hráčů, kteří mají s reprezentací málo zkušeností.

Tři hráče čeká premiérový duel v národním dresu – Adama Studeného z Komety, Jana Bernovského z Vítkovic a Matouše Čmiela z Třince. Hradecký Petr Poppel dosud naskočil jen za šestnáctku. Proti českému týmu budou stát i o dva roky starší hráči, většinu kádru Mannheimu ale tvoří mladíci ročníků 2000 a 2001.

Hned vzápětí se sedmnáctka sejde znovu, od neděle 17. do úterý 19. prosince potrénuje v Brně, kde se na závěr krátkého soustředění utká s juniorkou Komety. 26. prosince se pak ze Slaného vydá na trojzápas do Finska. Nominaci trenéři oznámí vždy po konci předcházející akce.

Program zápasů v Karlových Varech

Úterý 12. prosince:
18:00 Česko "17" – Jungadler Mannheim "19"

Středa 13. prosince:
16:00 Česko "17" – Jungadler Mannheim "19"

Nominace na první utkání

Brankáři:
Ondřej Chaloupek (Jihlava), Jan Škorpík (Sparta Praha).

Obránci:
David Homola (Třinec), Radek Kučeřík (Kometa Brno), Patrik Rašín (Jihlava), Jiří Suhrada (Zlín), Daniel Poizl, Jan Klodner (oba Žďár nad Sázavou).

Útočníci:
Radek Mužík, Martin Lang (oba Plzeň), Matěj Toman, Jakub Čížek (oba Č. Budějovice), Adam Najman (Jihlava), Michal Teplý (Liberec), Filip Koffer, Tomáš Zeman (oba Pardubice), Ondřej Pšenička, David Vitouch (oba Sparta Praha), Adam Křemen (Karlovy Vary), Daniel Jouza (Litvínov).

Nominace na druhé utkání

Brankáři:
Ondřej Chaloupek (Jihlava), Jan Škorpík (Sparta Praha).

Obránci:
Jakub Prchal (Sparta Praha), Tomáš Jelínek (Pardubice), Jakub Žůrek (Liberec), Šimon Kubíček (Č. Budějovice), Adam Studený (Kometa Brno), Albert Šiller (Plzeň).

Útočníci:
Petr Poppel (Hradec Králové), Jakub Rychlovský (Liberec), Jaromír Pytlík, Luboš Dospěl (oba Žďár n/S), Martin Beránek (Č. Budějovice), David Jindra, Marek Berka (oba Litvínov), Adam Beránek, Jan Bernovský (oba Vítkovice), Jonáš Peterek, Adam Raška, Matouš Čmiel (všichni Třinec).

Náhradníci na obě utkání:

Brankáři: Lukáš Pařík (Liberec), Luboš Novotný (Kladno). Obránci: Jan Mlčák (Kometa Brno), Karel Klikorka (Mladá Boleslav).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Václav Eismann
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Hospodář: Zdeněk Vojtěchovský

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz