Sedmnáctka napoprvé zdolala Mannheim, nájezdy rozhodla dvojka z Pardubic

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Hokejisté reprezentační sedmnáctky bojují o nominaci na další mezinárodní akce, trenérům má pomoci dvojzápas proti starším hokejistům německého Mannheimu v Karlových Varech. Své utkání má za sebou první parta, která slavila vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

Fanshop

Vzhledem k tomu, že Petr Haken měl povinnosti u A-týmu Komety ve čtvrtfinále Ligy mistrů, české hokejisty vedl coby hlavní kouč Václav Eismann. Ten je ve Varech doma, a stejně tak si před známými tribunami zahrál také jeho klubový svěřenec Adam Křemen.

Právě útočník Energie se postaral o první gól zápasu už ve třetí minutě, výtečný start národního týmu pak potvrdil Petr Antoníček. Oba střelci využili samostatný únik a Češi vedli 2:0. „Je to neskutečný pocit. Jsem rád za každou pozvánku do reprezentace,“ říká pardubický Antoníček.

„Je to úplně něco jiného oproti domácím zápasům v extralize staršího dorostu nebo juniorů. Všechno je rychlejší a důraznější. Skvělá zkušenost,“ pochvaluje si.

Snaha z úvodní části ale vyšla vniveč hodně rychle. Německým hokejistům stačily po přestávce tři minuty, aby skóre vyrovnali. „První třetina se nám herně vydařila, ale ve druhé jsme vypadli z konceptu. Polevili jsme a byli jsme tam nedůslední, což soupeř okamžitě potrestal,“ mrzí Eismanna.

Obrat jeho svěřenci nedopustili, nicméně víc gólů už v základní hrací době nepadlo. „Povedlo se nám vrátit ke hře z úvodu utkání. Soupeř byl ale o několik let starší, takže se projevily jeho fyzické přednosti a měli jsme problémy v osobních soubojích,“ říká trenér. Remízu Češi brali, i vzhledem k tomu, že v závěru čelili přesilovce soupeře.

Nakonec dovedli zápas do nájezdů, které si vzala na starost pardubická dvojka. Antoníček se trefil podruhé a protože Jan Škorpík pustil jen jeden gól, ve čtvrté sérii rozhodl přesnou střelou pod lapačku Tomáš Zeman (na úvodním snímku).

„Vítězství si ceníme,“ hlásí Eismann. „Nakonec jsme zápas zvládli, i když nebyl snadný. Soupeř byl rychlý, dohrával souboje a dobře bruslil. Chtěli jsme si udělat dobrou náladu a zabojovat o nominaci na další kempy,“ hlásí Petr Antoníček.

Odveta čeká oba soupeře ve středu od 16 hodin, čeští trenéři tentokrát pošlou do hry obměněnou sestavu.

ČESKO "17" – JUNGADLER MANNHEIM "19" 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Křemen, 14. Antoníček (Mužík), rozh. nájezd Zeman – 22. Fleischer (Valenti), 23. Brune (Fleischer).
Rozhodčí: Pražák – Jelínek, Šik.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 0:1.
Diváci: 122.
Česko: Škorpík – Homola, Černohorský, Šiller, Rašín, Prchal, Suhrada – Křemen, Toman, Najman, Antoníček, Vitouch, Čížek, Koffer, Zeman, Mužík. Trenéři: Eismann a Žemlička.
Mannheim: Schickedanz – Möller, Reich, Mass, Pilu, Ewald, Dziambor – Stützle, Klos, Samanski, Fleischer, Valenti, Hon, Lutz, Brune, Elias, Henn, Thiel, Preto. Trenér: Fischöder a Schubert.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz