Po skvělém startu krutá smršť. Osmnáctka schytala od Finů sedmičku

Foto: Juniorský hokej

27. prosince 2017, 22:03

Martin Voltr

Po těsném vítězství nad Slovenskem čeští hokejisté do 18 let druhý úspěch nepřidali. Na turnaji ve švýcarském Zuchwilu se utkali s hlavním favoritem z Finska a přestože po první třetině vedli 2:1, nakonec prohráli vysoko 2:7. Oba góly národního týmu vstřelil Adam Gajarský.

Fanshop

Čeští mladíci se chtěli po nepříliš vydařeném výkonu se Slováky vytáhnout na o třídu silnějšího soka a docela dlouho se zdálo, že jim to opravdu půjde. Adam Gajarský brzy otočil skóre, začátek zastihl jeho tým ve výborném rozmaru. „Odehráli jsme velice dobře třicet minut, prvních dvacet úplně excelentně. Obraz hry byl podstatně lepší než včera. Vrátili jsme se ke své hře, dobře bránili a forčekovali, byla tam hromada perfektních věcí,“ hodnotí trenér David Bruk.

Jenže pak přišel střih. Kolaps. Finové ve 26. minutě srovnali a druhou polovinu naprosto ovládli. Do sítě Daniela Dvořáka, jemuž trenéři znovu dali důvěru, nasypali dalších pět gólů. „Úplně jsme se rozsypali. Přestali jsme držet systém a začali hrát individuálně. Finové potom byli lepší, mají výborný tým.“ Jenže českého kouče nejvíc rozladil počet vyloučení.

Sestřih zápasu Česko – Finsko

„Nemůžeme si dovolit osm faulů, z toho pět ve středním a útočném pásmu. Některé plynuly z velké snahy o forčekink, některé z frustrace z výsledku. To bylo neodpustitelné, takhle nejde se zápasem pracovat,“ soptí Bruk. Byť je pravda, že Finové měli ještě o jeden trest víc.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zdálo se, že závěr byl hodně o hlavě. Nepříznivé skóre se odrazilo do české psychiky, hokejisté Suomi vyhráli třetí třetinu na střely 22:7... „Musíme se na to ještě podívat. Ale jak říkám, ty fauly jsou naprosto nepřijatelné. To je strašně moc,“ kroutí hlavou český lodovod.

Výsledku je obzvlášť škoda po takovém startu. Po Michalu Teplém našel národní tým dalšího dvougólového střelce, jenž poslal Čechy zprvu správným směrem. „U prvního gólu mi to dal výborně Střondy (Vojtěch Střondala) křižnou nahrávkou, já jsem už měl prázdnou bránu. Při druhém mě Míša Teplý výborně posunul do samostatného úniku, zkusil jsem to mezi nohy, a vyšlo to,“ popisuje Adam Gajarský svoje trefy z úvodní části.

Těžko ho ale můžou po takovém výsledku těšit. „První polovinu zápasu jsme s nimi drželi krok. Řekl bych, že Finové pak hráli pořád stejně, jenže my jsme udělali zbytečné chyby, pak ty fauly, které určitě nemusely být. Řekl bych, že nedisciplinovanost rozhodla,“ říká zklamaný útočník brněnské Komety. „Finové mají výbornou přesilovku, nemůžeme si to dovolit. Takhle to prostě nejde.“

Foto: Juniorský hokej

Právě Gajarský nahradil v elitním útoku Jana Šíra a do první obrany putoval Filip Bernáth místo Petra Hada. Jiné změny trenéři po úvodním duelu neprovedli. „První zápas se nám nelíbil, takže nějaké změny přišly. Něčemu to pomohlo, ale ten výsledek je samozřejmě velice špatný,“ dodává posmutněle David Bruk.

Hned ve čtvrtek čeká osmnáctku třetí utkání ve třech dnech, od 18:30 vyzve Německo, které má zatím na kontě rovněž tři body za úvodní vítězství 6:3 nad domácími Švýcary. Ti ve druhém dni pro změnu zdolali Slováky 4:2 díky dvěma rozdílovým brankám v poslední třetině.

ČESKO – FINSKO 2:7 (2:1, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Gajarský (Střondala, Bernáth), 19. Gajarský (Teplý, Střondala) – 6. Mäki (Kokkonen, Hirvonen), 26. Hirvonen (Ylitalo, Kokkonen), 34. Thomson (Seppälä, Mäki), 38. Killinen (Tanus), 47. Utunen (Nordgren), 54. Nordgren (Honka, Heinola), 60. Nordgren (Maccelli).
Rozhodčí: Baum, Rohrer – Cattaneo, Francey (všichni Švýcarsko).
Vyloučení: 8:9.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 30:47 (11:10, 12:15, 7:22).
Česko: Dvořák – Bernáth, Aubrecht, Adámek, Haš, Kowalczyk, Doktor, Had, Seemann – Gajarský, Teplý, Střondala – Matiášek, Přikryl, Raška – Kropáček, Arnošt, Sklenář – Šír, Svoboda, Řehák. Trenéři: Bruk, Martinec a Studnička.
Finsko: Huhtamaa – Seppälä, Utunen, Salmela, Thomson, Heinola, Honka, Kokkonen – Nordgren, Tanus, Killinen – Maccelli, Nikkanen, Nevasaari – Moilanen, Ylitalo, M. Petman – Hirvonen, Mäki, Oden – V. Petman. Trenér: Niemelä.

Foto: Juniorský hokej

SLOVENSKO – ŠVÝCARSKO 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Finsko 1 1 0 0 0 7:2 3
2. Německo 1 1 0 0 0 6:3 3
3. Švýcarsko 2 1 0 0 1 7:8 3
4. Česko 2 1 0 0 1 6:10 3
5. Slovensko 2 0 0 0 2 5:8 0

Další program turnaje

Čtvrtek 28. prosince:
15:00 Finsko - Slovensko
18:30 Německo – Česko

Pátek 29. prosince:
12:00 Finsko – Švýcarsko
15:30 Slovensko – Německo

Sobota 30. prosince:
11:00 Německo – Finsko 
14:30 Švýcarsko – Česko

Foto: Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz