Kluci si dají kapra, pak nás čeká test, říká Bruk. Pláška nahradil Šír

Foto: Karel Švec, cslh.cz

24. prosince 2017, 12:00

Václav Jáchim

Hokejisté reprezentační dvacítky stráví Vánoce za Atlantikem, také o dva roky mladší výběr se během svátků pustí do akce. Svěřenci trenérů Bruka, Martince a Studničky absolvovali krátký kemp na hradeckém ledě, během pondělního dopoledne se sejdou v Rokycanech a zamíří do švýcarského Zuchwilu. "Jde o tradiční turnaj, na němž nás čekají čtyři utkání v rychlém sledu. Samozřejmě to vítáme," tvrdí hlavní trenér David Bruk.

Fanshop

Osmnáctka kráčí sezonou postupně a sbírá plusové body. Finalisté Memoriálu Ivana Hlinky si vedli zdatně v říjnových utkáních proti Rusku i na listopadové akci, teď hokejisty prověří Slováci, Finové, Němci a domácí Švýcaři. "Je to dobrá zkouška, i s ohledem na program mistrovství světa. Model zápasů je podobný, také na šampionátu v Rusku nás čekají dvě utkání ve dvou dnech," připomíná Bruk.

Při tvorbě nominace musel trenérský štáb vycházet z objektivních podmínek. "Jan Jeník prodělal otřes mozku, Jakub Lauko je s dvacítkou v zámoří a bojuje o mistrovství světa. Lukáše Dostála tentokrát necháme v klubu. Je to naše jasná brankářská jednička, chceme vidět další gólmany," hlásí hlavní kouč.

Promítly se i další zdravotní výpadky. "Bohužel nám vypadli obránci František Klejna a Jan Dluhoš. První má problémy s ramenem, druhý s kotníkem," reaguje Bruk. Po kempu v Hradci Králové potkala jedna změna také ofenzivu osmnáctky. "Zranění kotníku utrpěl Karel Plášek a turnaje se zúčastnit nemůže, místo něho jsme zařadili libereckého útočníka Jana Šíra," dodává hlavní trenér.

Při pohledu na kádr osmnáctky je zřejmé, že prostor dostane několik nováčků. Nebo hráčů, kteří toho na minulých akcích tolik nestihli. "Částečně to byl náš záměr, máme poslední možnost prověřit výkonnost některých dalších hráčů. Ale jsou tam samozřejmě i zranění. Třeba oba zmíněné beky jsme v týmu mít chtěli, to samé platí o Pláškovi," dodává David Bruk.

Po skončení přípravy na východě Čech dostali reprezentanti krátké volno, Štědrý den stráví se svými blízkými. "Kluci od nás dostali určité informace, ale sami dobře vědí, co je potřeba. Ať si dají kapra a užijí si to s rodinami," říká Bruk. Pro juniory nejde o nezvyklou událost. "Vlastně všechny mládežnické kategorie mívají přes Vánoce program, většina hráčů to absolvovala v mladším věku. Jsou zvyklí," usměje se bývalý vynikající útočník.

Během kempu hokejisté ladili veškeré detaily tak, aby byli nachystaní na náročný turnaj. "Byla tam organizace hry, pilování systému a podobně. Víme, že po akci ve Švýcarsku už není prostor ke zkoušení. Všechno pak už budeme směřovat k dubnovému mistrovství světa," uzavírá.

Nominace reprezentační osmnáctky na turnaj ve Švýcarsku (26. – 30. prosince 2017, Zuchwil):

Brankáři:
Daniel Dvořák (Mountfield HK), Kristián Kolář (Plzeň).

Obránci:
Daniel Kowalczyk (Kometa Brno), Vít Seemann (Chomutov), Jakub Adámek (Třinec), Filip Bernáth (K. Vary), Martin Haš (Tampere, Finsko), Vojtěch Doktor (Č. Budějovice), Petr Had, David Aubrecht (oba Liberec).

Útočníci:
Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda, Adam Gajarský (všichni Kometa Brno), Dominik Arnošt, Vojtěch Kropáček (oba Sparta Praha), Michal Teplý, Jan Šír (oba Liberec), Adam Raška (Třinec), Jan Matiášek, Filip Přikryl (oba Plzeň), Dominik Sklenář (Mountfield HK), František Řehák (Kloten, Švýcarsko).

Realizační tým:

Manažer týmu: Petr Studnička.
Hlavní trenér: David Bruk.
Asistenti: Tomáš Martinec a Petr Studnička.
Trenér brankářů: Jiří Sklenář.
Video trenér: Lukáš Lotko.
Lékař: MUDr. Jan Alt.
Fyzioterapeut: Václav Vejvoda.
Hospodář: Jan Vejvoda.

Program turnaje v Zuchwilu:

Úterý 26. prosince:
16:30 Česko – Slovensko
20:00 Švýcarsko – Německo

Středa 27. prosince:
15:00 Česko – Finsko
18:30 Slovensko – Švýcarsko

Čtvrtek 28. prosince:
15:00 Finsko - Slovensko
18:30 Německo – Česko

Pátek 29. prosince:
12:00 Finsko – Švýcarsko
15:30 Slovensko – Německo

Sobota 30. prosince:
11:00 Německo – Finsko 
14:30 Švýcarsko – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz