Kanadský finiš vzal šanci na finále, devatenáctka si zahraje o bronz

Foto: Dennis Pajot / Hockey Canada Images

15. prosince 2017, 6:34

Martin Voltr

Čeští hokejisté do 19 let na turnaji World Junior A Challenge zlato nezískají. V semifinále nedokázali podruhé na turnaji porazit tým Kanada "West", když ve třetí třetině ihned po vyrovnání na 1:1 čtyřikrát inkasovali. Čeká je tak souboj o bronz s Ruskem.

Fanshop

České reprezentanty hnaly vzpomínky na výtečně zvládnutý první duel ve skupině, jemuž udali tempo hned dvojicí rychlých gólů. Jenže něco podobného se jim tentokrát nepovedlo. Obejít se museli bez tahouna Jáchyma Kondelíka, který se už přesunul na závěrečný kemp dvacítky do Niagara Falls.

„Dnes jsme nehráli svoji hru.“

V první třetině byli Češi střelecky mírně aktivnější, zato v té druhé ohrozili branku jen čtyřikrát a krátce po polovině utkání otevřel skóre z pěkné akce Stapley. Kanaďané nejtěsnější vedení dlouho hlídali, český tým ale nesložil zbraně. V 51. minutě dojel kapitán Jan Kern vyraženou střelu Tomáše Vochozky a vyrovnal.

Foto: Dennis Pajot / Hockey Canada Images

Jenže hned v dalším střídání přišla studená sprcha. Na turnaji do té doby skvělého Milana Kloučka překvapil téměř z nulového úhlu Crookshank a krátce po téhle ráně se české naděje rozpadly úplně. Kanaďané přidali další tři góly a vyhráli vysokým poměrem 5:1.

„Dnes jsme nehráli svoji hru. Hráli jsme zbytečně složitě a dělali tím pádem hodně ztrát kotouče, z čehož pramenilo příliš přečíslení pro soupeře. Paradoxně jsme inkasovali rozhodující branku v nejméně vhodný moment, a to po našem vyrovnávacím gólu, kdy se naše hra lepšila,“ hodnotí semifinálovou porážku hlavní kouč Miloš Říha. Nejlepším českým hráčem byl vyhlášen Pavel Kousal.

Národní tým si hned v noci z pátka na sobotu v 0:30 SEČ zahraje o bronzovou náplast, jeho protivníkem bude ruská osmnáctka. Ve finále se kanadský tým "West" střetne se Spojenými státy, potkají se tedy oba soupeři, které Češi ve skupině zdolali.

Foto: Dennis Pajot / Hockey Canada Images

Semifinálové výsledky:

ČESKO – KANADA WEST 1:5 (0:0, 0:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 51. Kern (Vochozka, Bednář) – 32. Stapley, 52. Crookshank (Armour, de Jong), 55. Holloway (Johnson, Barton), 57. Stapley (Bernard-Docker), 59. Budy (Gaber, Blaisdell).
Vyloučení: 3:6.
Bez využití.
Střely na branku: 27:37 (12:9, 4:12, 11:16).
Česko: Klouček – Zelingr, Mikyska, Myšák, Gaspar, Bednář, Veber, Kunst – Kofroň, Chrtek, Kousal – Kern, Hladonik, Havránek – Novák, Rousek, Vochozka – Eret, Václavek, Dvořák. Trenéři: Říha a Krátoška.
Kanada West: Rose – Tychonick, Bernard-Docker, Kleiboer, Barton, Gourley, Lloyd – Crookshank, Armour, de Jong – Holloway, Stapley, Turnbull – Blaisdell, Johnson, Andonovski – Collin, Van Unen, Gaber – Budy.

RUSKO – USA 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Cotter (Dugan, McLaughlin), 23. Madden (Steeves, St. Ivany), 54. Madden (Hentges, Steeves), 56. Smith (Slaggert), 60. Dugan (Walker).

Další program World Junior A Challenge

Pátek 15. prosince:
20:30 Kanada East – Švýcarsko, utkání o 5. místo

Sobota 16. prosince:
0:30 Česko – Rusko "18", utkání o 3. místo
20:00 finále USA – Kanada West

Začátky utkání jsou uvedeny v českých časech.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz