Frustrace a slzy. Švéd Andersson zahodil medaili do hlediště

Foto: Twitter

Tahle prohra hodně bolí. Švédští junioři ve finále MS vzdorovali nadupané Kanadě, ale ve strhující bitvě nakonec padli gólem v čase 58:20! Zatímco zámořský tým slavil, na straně tří korunek zavládl po siréně obrovský smutek. Kapitán Lias Andersson se neubránil slzám. A frustrován odhodil stříbrnou medaili do hlediště, čímž si uřízl ostudu.

Fanshop

Cenný kousek z rukou devatenáctiletého útočníka zachytil fanoušek v americkém dresu, který rovněž zaskočil zaplněný KeyBank Center. Americký dres sundal, pod ním měl ještě jeden a když shodil také ten, odkryl dres švédského výběru. A k němu už se mu stříbrná medaile hodila.

"Chtěl ji více než já," soukal ze sebe zklamaný švédský mladík, kterému byl cenný kov nakonec vrácen. Radostí však nejásal. Kapitánovo počínání mnozí považují za ostudu a silně nesportovní prohřešek, ovšem našli se i takoví, kteří naopak pro jeho nevídaný úlet našli pochopení.

"Pořád si stěžujeme, jak se naši sportovci opírají o klišé a potlačují svou povahu, a když někdo konečně projeví emoce jako člověk, tak ho pranýřujeme."

"Pořád si stěžujeme, jak se naši sportovci opírají o klišé a potlačují svou povahu, a když někdo konečně projeví emoce jako člověk, tak ho pranýřujeme," nechápe bývalý brankář Corey Hirsch, jenž dělá analytika pro kanadskou televizi Sportsnet. "Okamžitě bych ho vzal do týmu."

Lias Andersson v sedmi utkáních na turnaji zapsal šest gólů a jednu asistenci, ale k celkovému triumfu nakonec nepomohl. Švédové sice po třech neúspěších brali medaili, ale ten nejcennější kov jim znovu unikl. Dvacítka tří korunek slavila zlato jen na šampionátech 1981 a 2012.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz