Důrazný vzkaz Rusům. Šestnáctka smetla starší výběr Salcburku 10:3!

Foto: Karel Švec, cslh.cz

5. prosince 2017, 18:46

Martin Voltr

Za dva týdny je čeká domácí trojzápas se silným Ruskem, teď dali čeští hokejisté do 16 let najevo, že jsou připraveni. Na dvoudenním kempu v Benešově se utkali s o rok starším výběrem Salcburku a nasázeli mu deset gólů!

Fanshop

Týmy rakouské akademie jsou pro český ročník 2002 zatím oblíbenými soupeři. Šestnáctka se s nimi utkala hned na úvod sezony, osmnáctku Salcburku tehdy zdolala 4:3 v prodloužení a sedmnáctku 6:2.

Druhý zmiňovaný výsledek nyní stihla za první třetinu! Tak skvěle rozehrála modelové utkání v Benešově, pět gólů vstřelila v rozmezí 14. a 19. minuty. Ještě před sirénou završil hattrick kapitán Jan Myšák, a když v polovině zápasu přidal svůj čtvrtý gól, Češi vedli už 8:2.

Zbylá půlhodina se nesla v poklidnějším duchu, český tým ale svého soupeře nadále přehrával. Desítku završil ve 44. minutě Tomáš Chlubna, jenž předtím na čtyři trefy nahrál. V brance se vystřídali liberecký Pavel Čajan a Michal Pícl z Třemošné, pro něhož to byla reprezentační premiéra.

Teď už se nejmladší čeští hokejisté těší na trojzápas s Ruskem, které hostí od 20. do 22. prosince v Chrudimi a Čáslavi.

ČESKO "16" – EC RED BULL SALCBURK "17" 10:3 (6:2, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Mácha (Konečný, Sedláček), 14. Myšák (Chlubna, Luža), 16. Geidl (Perička), 17. Myšák (Chlubna, Luža), 17. Gut (TS), 19. Myšák (Chlubna), 28. Geidl (Hampl, Matěj), 30. Myšák (Baláž, Bláha), 37. Luža (Bláha), 44. Chlubna (Naar) – 17. Peeters (Wallner), 17. Dubé (Peeters), 38. Peeters (Wallner, Polegoško).
Vyloučení: 3:4.
Využití: 1:0.

Soupiska českého týmu

Brankáři:
Pavel Čajan (Liberec), od 30. minuty Michal Pícl (Třemošná).

Obránci:
Ondřej Baláž (Litvínov), Marek Bláha (Sparta Praha), Tadeáš Talafa (Zlín), Jakub Naar, Tomáš Perička (oba Hradec Králové), Jan Hampl (Liberec), Vladimír Kremláček (Plzeň), Jan Sedláček (Kometa Brno).

Útočníci:
Dominik Luža (Zlín), Jan Myšák (Litvínov), Tomáš Chlubna (Jihlava), Michal Rouha (Pardubice), Michal Gut (Chomutov), Václav Adamec, Sebastian Malát (oba Plzeň), Pavel Matěj, Nico Geidl (oba Třinec), Tobiáš Handl (Olomouc), Jakub Konečný (Žďár nad Sázavou), Joshua James Mácha (Šumperk).

Salcburk: Bugl – Schwaiger, Szuber, Menner, Schmidbauer, Prada, Lohninger – Dubé, Peterka, Polegoško, Wallner, Peeters, Gustafsson, Hengelmüller, Fischer.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz