Druhá prohra. Šestnáctka srdnatě dotahovala, zničila ji ale ruská dvojka

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Po opatrném prvním zápase se zápolení českých a ruských hokejistů do 16 let pořádně rozjelo. Za delší konec ale bohužel znovu tahala sborná. Domácí mladíci ve druhé třetině téměř vymazali tříbrankovou ztrátu, jenže poslední část už znovu vyšla soupeři, jehož dovedly k vítězství 6:3 fantastické výkony dvou hráčů.

Fanshop

Ač teď červené dresy oblékají čeští reprezentanti, při pohledu na statistiky odvety v Čáslavi nepochybně vidí rudě u třetí ruské formace. Vasilij Ponomarev a Daniil Guščin „stačili“ na druhou výhru skoro sami. Oba nasázeli hattrick, první jmenovaný k němu přidal tři asistence a druhý dvě.

„Brání se opravdu hodně složitě, to už jsou kluci na hodně top úrovni. Jsou strašně rychlí a vyspělí. Nezbývá nám než se z našich chyb poučit a zlepšit se,“ přemýšlí český útočník Dominik Binias. „Víme o nich. Určitě se o tom pobavíme a vyhodnotíme to,“ ví hlavní kouč Karel Beran, že v pátek si na ně jeho svěřenci budou muset dát mnohem větší pozor.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Výborná návštěva čítající téměř devět stovek diváků sledovala o dost atraktivnější duel než o den dříve v Chrudimi. A to i díky tomu, jak se skóre přelévalo. Rusové vedli ve 28. minutě už 3:0, ale Češi pak dvěma rychlými góly snížili a zase byli ve hře.

Šestnáctce první bitva s Rusy nevyšla, dostala i gól v jediné přesilovce »

Prvním gólem je nakopl právě Binias. „Stál jsem na našich kruhách a viděl jsem, jak to nahráli na obránce. Chtěl střílet z voleje, ale nesedlo mu to, tak jsem si to vzal. Jel jsem na dva a zkusil si to potáhnout, a najednou jsem byl před gólmanem. Tak jsem vystřelil,“ popisuje svou trefu jedný krajánek z výběru, jenž hraje ve švýcarském Fribourgu.

Navázal na něj Tomáš Chlubna, domácí ale na vyrovnání nedosáhli. Znovu se prosadili až v závěru za takřka rozhodnutého stavu zásluhou Jana Sedláčka. Potěšily je aspoň dva góly z přesilovek, kterých jim Rusové nabídli sedm. „Víme, že přesilové hry rozhodují. Včera jsme tu jednu nezvládli, dneska ano. Nacvičujeme to, ale je to o nějaké herní pohodě. Je dobře, že si do nich kluci věří, a jsme za ty dva góly rádi. Musíme ale přidat i nějaké ve hře pět na pět, a hlavně neinkasovat,“ říká Beran.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Sborná je hodně nebezpečná z protiútoků, což ukázala v obou zápasech. „To je moderní trend, rychlé otáčení hry. My se o to snažíme taky, někdy se nám to daří, někdy ne. Je jasné, že když si takového soupeře necháme rozjet do souboje jeden na jednoho, tak je to potom těžké,“ uznává český kouč špičkovou individuální kvalitu protivníků.

Chyby, které si česká šestnáctka mohla dovolit třeba proti Švýcarům, si tady už dovolit rozhodně němůže. I tak ale trenéři viděli ve hře svého týmu progres.

„Včera jsme působili trochu zakřiknutě. Dneska bych řekl, že jsme byli daleko zdatnější, v obraně, napadání i střeleckých příležitostech. Bohužel se trochu trápíme v koncovce, ale taky v koncentraci. Na chviličku vypadneme z role, z toho, co chceme hrát, a soupeř nás nekompromisně trestá,“ dodává Karel Beran.

Nejmladší česká reprezentace má poslední pokus, jak proti Rusům sebrat alespoň jeden úspěch. Trojzápas zakončí v pátek od 16:30 na zimním stadionu v Chrudimi.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Druhý zápas v Čáslavi:

ČESKO – RUSKO 3:6 (0:1, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 28. Binias (Vacík), 35. Chlubna (Krutil, Luža), 57. Sedláček (Chlubna, Luža) – 11. Guščin (Ponomarev, Pašin), 25. Guščin (Ponomarev), 28. Ponomarev (Guščin), 44. Guščin (Ponomarev), 48. Ponomarev (Pašin, Guščin), 59. Ponomarev (Steklov, Vaschilin).
Rozhodčí: Hribik – Kis, Klouček.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 32:47 (11:14, 14:18, 7:15).
Diváci: 862.
Nejlepší hráči: Dominik Binias – Daniil Guščin.
Česko: Lekeš – Krutil, Baláž, Vacík, Sedláček, Kremláček, Hampl, Perička, Talafa – Novák, Myšák, Cikhart – Binias, Gut, Malát – Chlubna, Konečný, Luža – Matěj, T. Handl, Geidl. Trenéři: Beran, Svoboda a Skuhrovec.
Rusko: Askarov – Muchamadullin, Kuzmin, Steklov, Vaschilin, Kondratěnko, Šigajev, Pustovalov – Didkovskij, Zlodějev, Šujdin – Rychkov, Chusnutdinov, Ťutnej – Pašin, Ponomarev, Guščin – Didkovskij, Burujanov, Konstantinov – Prokopenko. Trenér: Golubovič.

Poslední zápas

Pátek 22. prosince:
16:30 Česko – Rusko (Chrudim)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz