Devatenáctka odlétá bez Varadi. Máme hodně kvalitní tým, věří Kofroň

Hokejisté reprezentační devatenáctky se v Litoměřicích chystají na vrchol sezony – turnaj World Junior A Challenge. Do Kanady odlétají už ve středu, kromě snahy uhrát co nejlepší výsledek je požene i motivace zabojovat o místo v kádru dvacítky. Tým se ovšem musí vypořádat s několika komplikacemi. Postrádat bude dokonce hlavního trenéra Václava Varaďu.

Fanshop

Nejde ale o žádnou mimořádnost na poslední chvíli. Varaďa zůstal se svým Třincem, který odehraje čtvrtfinálovou sérii Ligy mistrů proti švédskému Brynäs. Na jeho místo hlavního kouče se tak přesunul jeden z asistentů Miloš Říha, jenž bude spolupracovat s Alešem Krátoškou.

„Že ta situace nastane, jsme věděli od té doby, co Třinec v Lize mistrů postoupil. Automaticky jsem přešel na jeho pozici pro turnaj. Pro mě je to ale pořád stejné,“ hlásí Říha. Práci s týmem mu však ztížilo hned několik faktorů.

Vybojuje někdo MS? Devatenáctku čeká vrchol sezony

Z kádru vypadli ze zdravotních důvodů obránce Ondřej Buchtela a útočník Jan Jeník, které nahradili benátecký Vratislav Kunst a plzeňský Petr Eret. Češi navrch nemohli trénovat v kompetním složení. Pavel Kousal ještě zůstal s Mladou Boleslaví pro zápas v Plzni, a hlavně v nominaci figuruje šest krajánků. „Je to skoro třetina mužstva, která se připojí až na místě,“ přikyvuje kouč. V Litoměřicích tak vypomohli i hráči místního Stadionu.

Loni se z vrcholné akce devatenáctky přesunuli na kemp nejstarší mládežnické reprezentace před MS čtyři hráči, letos to může být klidně podobný počet. „Myslím, že zabojovat může každý. Je to pro ně obrovská šance, o motivaci mají postaráno,“ vzkazuje Říha. Horkým adeptem vzhledem k letošním výkonům je gólman Milan Klouček, ale otevřené dveře mají i další. „Chci udělat všechno pro tým, to je jediné, na čem mi v tuhle chvíli záleží. Potom se uvidí, jestli se dostanu dál, nebo ne,“ říká třinecký útočník David Kofroň.

Devatenáctka odlétá ve středu, do dějiště v Truro dorazí ve večerních hodinách místního času. Přesedat bude ve Frankfurtu a Montrealu, z Halifaxu ji pak ještě čeká krátká cesta autobusem. „Cesta bude velice náročná. Pak máme trénink a přípravný zápas s domácím mužstvem, a prakticky už jdeme na to. Času na přípravu moc není, hráči se budou muset zadaptovat za běhu,“ tuší Miloš Říha.

Češi se ve skupině utkají s dvojicí zámořských soupeřů. Ti budou na úzkém kluzišti představovat asi nejtěžší prověrku, ale mladíci půjdou do boje beze strachu. „Hodně se těšíme. Všichni kluci mají svoji kvalitu, většina už hraje mužskou soutěž. Myslím, že máme velice kvalitní tým na to, abychom tam uhráli dobrý výsledek,“ dodává odhodlaně David Kofroň.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Adam Brízgala (Muskegon, USHL), Milan Klouček (Litoměřice).

Obránci:
Jan Bednář (Liberec), Michael Gaspar (Hradec Králové), Václav Veber, Matyáš Zelingr (oba Kladno), Josef Myšák (Austin, NAHL), Vratislav Kunst (Benátky n/J), Dalimil Mikyska (Kometa Brno).

Útočníci:
Jaroslav Dvořák (Litoměřice), Tomáš Havránek, Matěj Novák (oba Kometa Brno), Jan Hladonik (Blainville-Boisbriand, QMJHL), Ondřej Chrtek (Benátky n/J), Jan Kern (Dubuque, USHL), David Kofroň (Frýdek-Místek), Jáchym Kondelík (Muskegon, USHL), Pavel Kousal (Mladá Boleslav), Lukáš Rousek (Sparta Praha), Jan Václavek (Přerov), Tomáš Vochozka (Coulee, NAHL), Petr Eret (Plzeň).

Realizační tým:

Manažer: Jan Fišera
Hlavní trenér: Miloš Říha
Asistent trenéra: Aleš Krátoška
Trenér brankářů a videotrenér: Radek Jirátko
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustod: Jan Vejvoda

Program World Junior A Challenge

Pátek 8. prosince – přípravný zápas:
20:30 Truro Bearcats – Česko

Neděle 10. prosince:
20:30 Česko – Kanada West (sk. B)

Pondělí 11. prosince:
0:30 Kanada East – Rusko (sk. A)
20:30 USA – Česko (sk. B)

Úterý 12. prosince:
0:30 Švýcarsko – Kanada East (sk. A)
20:30 Rusko – Švýcarsko (sk. A)

Středa 13. prosince:
0:30 Kanada West – USA (sk. B)
20:30 1. čtvrtfinále

Čtvrtek 14. prosince:
0:30 2. čtvrtfinále
20:30 1. semifinále

Pátek 15. prosince:
0:30 2. semifinále
20:30 utkání o 5. místo

Sobota 16. prosince:
0:30 utkání o 3. místo
20:00 finále

Začátky utkání jsou uvedeny v českých časech.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz