Měsíc čekal na další gól, teď Marcinko srazil lídra: Už jsem zapomněl, jaké to je

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

20. října 2017, 21:41

Daniel Ježek

Oceláři v úterý zdolali tehdy vedoucí Kometu, v pátek přivítali dalšího lídra, tentokráte z Plzně. Velmi bojovné a vyrovnané utkání nabídlo pět branek, několik vyhrocených situací, a také excelentní zákroky obou brankářů. Zápas nakonec muselo rozseknout až prodloužení, ve kterém Oceláři využili početní výhodu a díky trefě Tomáše Marcinka brali dva body.

Fanshop

O své výhře přitom mohli jak Oceláři, tak Plzeň, rozhodnout již v základní hrací době. Hráči s drakem na hrudi nevyužili řadu početních výhod, Škodovka zase devadesát vteřin trvající převahu pěti proti třem. Na řadu tak přišlo prodloužení, v něm mohli skórovat indiáni, ty ale v situaci dvou proti nikomu famózně zastavil brankář Šimon Hrubec.

„Hodně nás podržel Šimon Hrubec, hlavně v prodloužení, kdy chytil jasný gól. To byl jeden z klíčových momentů, stejně jako ubráněné oslabení tří proti pěti. Ty dva body jsou především Šimonovy,“ chválí Tomáš Marcinko třineckou brankářskou jedničku. Právě slovenský forvard se nakonec stal dalším hrdinou, v nastaveném čase, ze svého místa v předbrankovém prostoru, přisoudil Ocelářům bonusový bod.

Dost jste se trápili v přesilovkách, čím to?
Hlavně v první třetině jsme měli několik šancí ke skórování, přesilovky se nám ale nepovedly. Trápili jsme se ale polovinu utkání, třetí třetina už z naší strany byla o poznání lepší. Tlačili jsme se do šancí, padly tam branky, nakonec jsme to rozhodli v prodloužení.

V první třetině jste měli čtyři, úvodní část hry se vám nakonec nepovedla...
Na přesilovkách pracujeme, dáváme v nich dost branek. Dnes to ale bylo špatné. Přesilovky nám mají pomoci, dostat nás do tempa. Dnes nás naopak zpomalily, nehráli jsme v nich až tak dobře. Ty dva body jsou nakonec velmi cenné.

Jak moc nepříjemné byly inkasované branky?
Byl to velmi urputný hokej, jak z jejich, tak naší strany. Nebylo to až tolik o kráse, ale spíše o bojovnosti. Z ničeho nic dali gól po naší přesilovce, příjemné to teda nebylo. Pak dali ještě jeden, chvála bohu jsme to naší zarputilostí a odhodláním vyrovnali. Hodně nás podržel Šimon Hrubec, hlavně v prodloužení, kdy chytil jasný gól. To byl jeden z klíčových momentů, stejně jako ubráněné oslabení tří proti pěti.

Bylo to tvrdší než obvykle?
Těžko říct. Každý zápas je o bojovnosti a soubojích. Plzeň se snažila hrát hokej tím svým typickým stylem, dohrávali souboje, vždy bojují a makají na sto procent. O to se snažíme i my, bohužel nám moc nešly přesilovky. Ty dva body jsou především Šimonovy.

Klukům bych nejraději dal pusu, říká Šimon Hrubec

Trefil jste se po měsíci, je to pro vás velká úleva?
Ani jsem si to pořádně neuvědomil. Samozřejmě jsem málem zapomněl, jaký je pocit po vstřelené brance. Výhry jsou ale vždy podstatnější, než moje branky. Budu se pořád opakovat, ale o tomhle je hokej. Pokud se bude vyhrávat, tak mi ty branky nebudou chybět. Na gólech samozřejmě všem záleží, každý chce skórovat, já nejsem výjimkou. Máme však kvalitní tým, každý z nás může kdykoliv skórovat.

Měli jste to tak s Martinem Růžičkou domluvené?
Bavili jsme se o nějakém signálu, nejsem si ale jistý, jestli to bylo sehrané na sto procent. Růža trochu improvizoval a zahrál to skvěle. Hodil puk před branku a naštěstí to tam padlo. Ale ano, měli jsme něco domluvené.

Ve středu jste byli na motokárách, pomohlo vám to vyčistit hlavy?
Chtěli jsme trochu změnit ten stereotyp, kdy jsme každý den na zimáku. Ta akce přesně splnila svůj účel. Někteří kluci jezdí dost dobře, možná, že se přes léto přihlásí do nějakého seriálu. Určitě nám to přišlo vhod, byla to super zábava.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz