Mentor na kempu IIHF? Obrovská pocta, hlásí Petr. Učil se od legend

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

22. července 2017, 8:07

Adam Bagar

Zatímco jeho svěřenci si užívali zaslouženého volna, vítkovický lodivod Jakub Petr se zúčastnil prestižního kempu IIHF. Ve finském Vierumäki jako jeden z šestice vybraných koučů – mentorů předával zkušenosti zástupcům méně hokejově vyspělých zemí a zároveň měl možnost nechat se inspirovat zkušenými trenéry z Kanady, USA, Finska a dalších hokejových velmocí.

Fanshop

„Je to akce zaměřená na snahu šířit hokej dál, rozvíjet jej v hokejově méně vyspělých zemích a navzájem sdílet své poznatky a zkušenosti. Kemp se koná co dva roky, letošního ročníku se zúčastnili lidé, trenéři a hráči z 54 zemí světa,“ popisuje vítkovický kouč Petr v rozhovoru na oficiálním klubovém webu.

Jak kemp probíhá? „Princip hokejové stránky je takový, že je sestaveno šest mančaftů z hráčů všech zemí. Každé mužstvo má sedmnáct hráčů. Ti z hokejově vyspělých zemí jsou vzory pro hráče z méně vyspělých, ale ve finále je to obohacení pro všechny,“ hlásí Petr s tím, že každý tým funguje na vlastní bázi.

„Tom Renney s národním týmem Kanady vyhrál olympijské hry i MS. Potkat se s tímto člověkem, bavit se s ním a získávat od něj zkušenosti, to byl pro mě opravdu jeden z největších zážitků.“

„Každé mužstvo má tři trenéry, každého z jiné země, má svého manažera a také kustoda. Nad trenérským triem každého týmu je kouč – mentor, který je zaměstnán IIHF a vede svůj výběr tak, aby odpovídal novým trendům,“ sděluje vítkovický generální manažer a trenér. Právě on byl jedním z šesti mentorů.

„Obecně to znamenalo, že jsem s tím svým týmem byl celou dobu, měl na starosti trenéry a celý mančaft, ale to byla jen ta herní stránka věci. Kemp obsahoval také teoretickou část,“ líčí Petr, který byl ve Vierumäki poprvé před sedmi lety. Tehdy však ještě jako jeden ze tří koučů, nikoli jako trenér – mentor.

Foto: hc-vitkovice.cz

„V této nové roli jsem byl letos poprvé a byla to pro mě obrovská pocta.“ A jak se vlastně do šestky nejlepších trenérů dostal? „Jde to po linii IIHF a národního svazu, tedy u nás ČSLH. Proběhla komunikace mezi oběma federacemi a volba padla na mě, což mě velice potěšilo,“ hlásí spokojený Jakub Petr.

„Byl to pro mě do určité míry i refresh. Člověk zase pracoval s mladšími hráči, měl možnost sdílet své vědomosti, podělit se o to, co zná, ale i naučit se mnoho nového od velkých kapacit a potkat se se zajímavými lidmi. Tohle vám dá mnohem víc, než přečíst několik knih o těchto věcech,“ zdůrazňuje kouč.

Vítkovičtí starší dorostenci se střetnou s americkou sedmnáctkou

Inspiraci čerpal od osobností jako jsou Kari Jalonen, Kevin Figsby, Roger Grill či dlouholetý hráč NHL Tom Renney. „Ten s národním týmem Kanady vyhrál olympijské hry i MS. Potkat se s tímto člověkem, bavit se s ním a získávat od něj zkušenosti, to byl pro mě opravdu jeden z největších zážitků,“ říká.

Petr získal nové kontakty, díky kterým se dohodl na jednom zajímavém duelu. Starší dorost Vítkovic se v srpnu střetne s americkým národním týmem do sedmnácti let. „Hokejový svět je malý a díky takovým akcím se nám otevírají nové možnosti. Nejen pro mě osobně, ale i po klubové stránce,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz