Martin Růžička pokračuje v Třinci, Jašek odchází. Vrátí se Polanský?

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Třinecké vedení ve středu potvrdilo angažování nového hlavního trenéra Václava Varadi, který má být symbolem nové éry klubu, představilo vizi a plány do následujícího ročníku a odkrylo také pár novinek, týkajících se hráčského kádru. Oceláře opouští talent Lukáš Jašek, naopak novou smlouvu ve slezské hokejové baště podepsal útočník Martin Růžička a v jednání je také návrat Jiřího Polanského.

Fanshop

Právě Jiří Polanský se v letošním ročníku postaral pod Javorovým o pořádný rozruch. Začalo to celkem nevinně, jeho vyřazením ze sestavy. Důvod? Ztráta formy. Rozhodnutí hlavního kouče Vladimíra Kýhose se nelíbilo fanouškům, ale i samotnému útočníkovi. Následovalo tedy jeho vyjádření o vzájemné nedůvěře s trenérem. "Myslím, že to je v osobní rovině a ne hokejové," uvedl tehdy dnes už pětatřicetiletý forvard.

Události nabraly pořádně rychlý spád. Vedení sesadilo generálního manažera Pavla Marka, do funkce sportovního manažera posunulo Jana Peterka a Jiří Polanský zmizel z kabiny slezského klubu. Do konce sezony odešel na hostování do druhé nejvyšší švýcarské soutěže, zahrál si za Olten. Za něj v osmnácti zápasech nastřílel čtrnáct branek, zapsal třiadvacet bodů a není tedy divu, že o jeho služby ve Švýcarsku dál stojí.

"Pevně věřím, že budeme Jiřího Polanského v příští sezoně znovu vídat v ocelářském dresu."

Polanský by se ale raději vrátil k Ocelářům. "Má teď dovolenou, zatím jsme komunikovali jen telefonicky. V Oltenu o něj mají zájem, ale Jirka sám řekl, že prioritou je pro něj Třinec. Ale je to věc dalšího jednání," hlásí na klubovém webu bývalý vynikající útočník Jan Peterek. "Pevně věřím, že budeme Jiřího Polanského v příští sezoně vídávat znovu v ocelářském dresu," přeje si prezident třineckých Ocelářů Ján Moder.

Už teď je jasné, že ve slezském klubu nebude dál pokračovat talentovaný útočník Lukáš Jašek, který se rozhodl vydat jinou kariérní cestou. "Měli jsme setkání s Lukášem, jeho otcem a taky agentem. Zkoušeli jsme ho přemluvit, aby zůstal, ale měl jinou představu o své budoucnosti. Musíme to tedy respektovat," uvědomuje si sportovní manažer Jan Peterek, který už pomalu pracuje na stavbě kádru pro novou sezonu.

Kýhose nahradí Václav Varaďa, v Třinci se upsal až do roku 2020 »

Oceláři chtějí vyrazit novou cestou, touží více sázet na mladé hráče, odchovance. "Nechceme, aby nám nákladně vychovaní hráči odcházeli do jiných klubů za tabulkovou cenu jen proto, že si u nás extraligu vinou nabitého kádru nezahrají," zdůrazňuje Moder. Změny v kádru se dají v Třinci očekávat. "Někteří smlouvy mají, s dalšími se chceme domluvit, jiné trejdovat. A je tady pár stálých, klíčových hráčů," hlásí Peterek.

Tahounem týmu by měl být Martin Růžička, který po nepříliš povedené sezoně dostal v Třinci další šanci. "Podepsal novou smlouvu. Má chuť bojovat za Oceláře a dokázat, že je platným hráčem. V play off jeho chuť byla vidět, ale nepadalo mu to. Na podmínkách jsme byli dohodnuti jen snad za půl hodiny. Snížil se rozpočet, takže se snížilo i jeho ohodnocení. Akceptoval to s tím, že chce dokázat, že bude platný hráč."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz