Martin Erat pokračuje v kariéře! S Kometou podepsal novou smlouvu

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

18. června 2017, 22:07

Marek Hedbávný

Pětatřicetiletý útočník Martin Erat se rozhodl: kariéru nekončí a zůstává v Kometě. „Chtěl jsem si trochu odpočinout, nechtěl jsem dělat unáhlené rozhodnutí," vysvětluje, proč s podpisem smlouvy otálel do poloviny června.

Fanshop

„Potřeboval jsem si nechat vše projít hlavou a probrat to s rodinou. Ta je pro mě nejdůležitější. Rozhodovali jsme se, zda chceme být dál v Česku, nebo budeme bydlet jinde. Tyto faktory nakonec rozhodly, že i další sezonu strávím v Kometě,“ dodal pro hc-kometa.cz.

Erat byl posledním otazníkem v brněnské sestavě pro příští sezonu. „Mám velkou radost z toho, že se Martin rozhodl pokračovat a že bude dál působit v Kometě," těší majitele klubu a hlavního trenéra Libora Zábranského. „Je to velká osobnost a zkušený hráč, který nám hrozně moc pomůže. Nejen svým přístupem na ledě, ale i v kabině a ve výchově našich mladých hráčů.“

Erat přišel do Komety loni z Avangardu Omsk. Předtím hrál v NHL: za Nashville, Washington a naposledy Arizonu. V nejslavnější hokejové lize světa nastoupil k 931 zápasům a získal 568 bodů. 

„Je to velká osobnost a zkušený hráč, který nám hrozně moc pomůže."

Návrat do extraligy sice Eratovi znepříjemnilo zranění, kvůli němuž vynechal čtvrtinu základní části, v play off ale v sestavě Komety nechyběl a byl jednou z nejvýraznějších osobností v brněnské jízdě za mistrovským titulem. 

Zkušené levé křídlo odehrálo celkově 52 zápasů s bilancí 17+27. Erat navíc pomáhal s výchovou brněnských talentů – spoustu rad předal například Martinu Nečasovi, který byl po většinu sezony jeho centrem.

Zatímco Eratovo pokračování v Kometě je už jisté, o Nečasově budoucnosti stále panují dohady. Za týden zazní jeho jméno na draftu NHL a je otázkou, co mu nový tým doporučí. 

Aktuální kádr HC Kometa Brno

Brankáři: Marek Čiliak, Karel Vejmelka, Pavel Jekel, Lukáš Klimeš, Lukáš Dostál.

Obrana: Jakub Krejčík, Jan Štencel, Ondřej Němec, Michal Gulaši, Tomáš Dujsík, Tomáš Malec, Tomáš Bartejs, Filip Král, Libor Zábranský mladší, Dalimil Mikyska, Lukáš Vágner.

Útočníci: Martin Erat, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Jan Hruška, Vojtěch Němec, Lukáš Nahodil, Tomáš Svoboda, Martin Dočekal, Leoš Čermák, Hynek Zohorna, Marcel Haščák, Jan Káňa, Martin Nečas, Alexandre Mallet, Radim Zohorna, Tomáš Havránek, Filip Dvořák, Roman Dymáček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz