Marné hledání střelce. V šanci trefíme gólmana do břicha, zlobí se Venera

Foto: Zdeněk Polák, hc-olomouc.cz

9. října 2017, 10:35

David Jahoda

Pořád ta stejná bolest. Olomoučtí dál marně hledají hráče, který by byl schopen pravidelně střílet góly. Hanáci se na branky hodně nadřou, od začátku sezóny nedokázali v jednom utkání vstřelit víc než tři branky. Většinou je však u nich i tento počet výjimkou. Doma proti Mladé Boleslavi vyslali Kohouti na Maxwella 29 střel, s velkou částí z nich ale neměl větší starosti. „Je to o tom trefit volné místo v brance, které koncový hráč trefí, jenže my trefíme gólmana do břicha,“ zlobil se kouč Olomouce Zdeněk Venera.

Fanshop

Střílet góly s lehkostí. To je to, co olomouckému týmu už nějakou dobu nejde. S tím souvisely i časté ztráty v zápasech, kdy Hanáci měli soupeře položeného na lopatkách. Když už se protivník krčil v rohu, Olomouc nebyla s to zasadit úder, který by jejího soka nadobro uzemnil. 

Navíc se to Kohoutům stává paradoxně ve své „plecharéně“, která v minulosti byla považována za těžko dobytelnou tvrz. O to víc pak takové ztráty mrzí v zápasech, kdy nejde skoro zhola nic. Tak jako proti Mladé Boleslavi. „Když nám odskočili do dvoubrankového vedení, nepotřebovali se nikam tlačit, hráli dobře dozadu. Po našem vstřeleném gólu přišla pasáž, kdy jsme měli přidat další, ale naopak jsme inkasovali,“ smutnil Jan Eberle, jediný úspěšný střelec Olomouce proti bruslařskému klubu.

>> Mora má 4. nejhorší prům. vstřelených gólů na zápas. Kdo je horší?

Z dosavadních pěti domácích duelů dokázala Olomouc vyhrát jen jednou. Domácí fanoušci proto Kohouty na konci střetnutí s Mladou Boleslaví vyzývali hráče, aby „bojovali za Moru“. Průběh utkání často doprovázel pískot a bylo zřetelné, že to není jen reakce na chování soupeře či názor sudích. 

„Je to pochopitelné. Je za námi jedenáct kol a zatím jsme doma získali jen pět bodů, takže se není čemu divit, že nejsou spokojení. Rádi bychom to změnili a nějaké body dělali i doma,“ řekl Petr Strapáč, jenž před třetím a pro utkání zřejmě klíčovým gólem Bruslařů nedokázal vyhodit kotouč z obranného pásma. „Už jsme tam byli docela dlouho, nechtěl jsem nic vymýšlet, jen to vyhodit obloučkem. Bohužel to nějak skočilo a nepovedlo se to vyhodit. Pak tam byla nějaká mela a skončilo to gólem. Nesu na tom velký podíl,“ utrousil.

Trápení před domácím publikem pochopitelně sužuje i muže nejpovolanějšího, trenéra Zdeňka Veneru. „To, že se nám doma nedaří, nás samozřejmě mrzí. Ještě před zápasem jsme si říkali, že bychom se mohli divákům konečně odměnit za to, že chodí v tak hojném počtu. Bohužel to zase nevyšlo. Zatím si té radosti s námi doma moc neužili,“ konstatoval.

Proti Mladé Boleslavi podal jeho tým zřejmě nejhorší domácí výkon sezony. Když hledal příčiny, nepotřeboval k tomu žádné hluboké analýzy. „Produktivita, to je náš problém. Proti Boleslavi jsme měli 29 střel na bránu, to není málo. V Plzni jsme z 35 střel dostali deset gólů, my jsme z 29 dali jeden. Je to o tom trefit volné místo v brance, které koncový hráč trefí, jenže my trefíme gólmana do břicha. To pak můžeme vymýšlet, co chceme,“ supil bývalý lodivod Brna, Zlína či Pardubic.

„Je to o tom trefit volné místo v brance, které koncový hráč trefí, jenže my trefíme gólmana do břicha. To pak můžeme vymýšlet, co chceme.“

Na otázku, jak situaci okolo (ne)střílení branek dál řešit, odpověděl mlhavě. „Jeden důvod je jasný, ale to vám neřeknu.“ Možná tím měl zkušený kouč na mysli něco, co před startem ročníku okomentoval slovy: „Mít v mužstvu ryzího střelce? Je to jako, když jdete nakoupit. Potřebujete za prvé plné regály zboží a hlavně plnou peněženku.“ 

Olomouc zkrátka nemá svého Kubalíka, Erata nebo Bukartse. Z řady hráčů vždycky vystoupí jeden, nebo dva, dlouhodobě ale ostrými nabito nemá nikdo. „Zabýváme se tím a budeme se tím zabývat dál. Trénujeme střelbu, situace dva na jednoho, tři na dva, hráče nutíme střílet. Ale prostě nejsme efektivní,“ uzavřel kouč aktuálně jedenáctého týmu Tipsport extraligy. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz