Marek Sikora opouští Přerov. Má namířeno zpátky do Havířova

Foto: hokejprerov.cz

Třicetiletý útočník Marek Sikora odmítl nabídku na pokračování v Přerově a z rodinných důvodů se zřejmě vrátí do mateřského Havířova.

Fanshop

„Je to věc, která nás mrzí, protože Marek tady byl hodně oblíbený. Nejen mezi fanoušky, ale i v kabině a u všech lidí kolem hokeje. Já si ho jako člověka velmi vážím a za to, co pro MEO během dvou sezón udělal, mu patří velký dík." uvedl pro hokejprerov.cz sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Sikora opouští Přerov po dvou letech – ve 110 zápasech zaznamenal 33 gólů a 37 asistencí a v letošním ročníku vyhrál týmovou produktivitu.

„Nebyla to v tomto případě otázka peněz. Předložili jsme mu velmi dobrou nabídku, ale rozhodl se z rodinných důvodů vrátit domů do Havířova. Nechtěli jsme mu v jeho rozhodnutí nijak bránit, stejně jako loni například Petru Hořavovi," vysvětlil Hanák.

Urostlý centr Sikora hrál za Havířov naposledy v nešťastném ročníku 2009/2010, v jehož průběhu Slezané z první ligy odstoupili. Sikora po ekonomickém krachu Pantherů zamířil do Kadaně, odkud si ho později vytáhl Chomutov. S Piráty oslavil dva postupy do nejvyšší soutěže a odehrál za ně dvě extraligové sezony. Po příchodu do Přerova pomohl nováčkovi soutěže do čtvrtfinále a letos tento počin zopakoval.

Sikora je hráč, kolem kterého může Havířov postavit celý útok. Tedy pokud se spekulace o jeho návratu do AZetu potvrdí.

„Nebyla to v tomto případě otázka peněz. Předložili jsme mu velmi dobrou nabídku, ale rozhodl se z rodinných důvodů vrátit domů do Havířova."

Pavel Hanák v rozhovoru pro klubové stránky oznámil rovněž odchody slovinského útočníka Luky Petelina a mladého obránce Jana Zahradníčka, kteří přišli na Hanou před play off. 

Přerov by rád udržel kostru týmu z minulé sezony a zároveň chce dávat příležitost přerovským odchovancům a dalším hokejistům se vztahem k regionu. Se Zlínem se proto domluvil na přestupu Jiřího Goiše, který se stal nově kmenovým hráčem Zubrů. Další informace o kádru zveřejní Hanáci později.

Už teď je ale jisté setrvání Karla Pláška i to, že v realizačním týmu zůstávají trenéři Kamil Přecechtěl a Petr Dočkal. Letní přípravu začnou druhého května. 

V průběhu příštího týdne přineseme na Hokej.cz obsáhlý rozhovor s jednatelem klubu Tomášem Pluháčkem.

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz