Maraton v Litvínově? Měl jsem čas prohlédnout si zimák, směje se Petrásek

Foto: hcverva.cz

Předposlední kolo základní části letošního ročníku Tipsport extraligy proti sobě svedlo dva týmy ze severu Čech – Litvínov a Liberec. Utkání se vinou výpadku proudu, dlouhé kontroly videa či samostatných nájezdů natáhlo téměř až na tři hodiny! „To se mi hodně dlouho nestalo, abych měl tolik času prohlédnout si zimák. Podívat se, kde, kdo sedí, a ještě si pokecat s brankářem,“ usmívá se brankář Litvínova Michael Petrásek.

Fanshop

Jak vypadalo utkání s Tygry?
Těžké, neskutečně dlouhé utkání. Nejprve se dlouho nehrálo kvůli videu, pak ještě déle kvůli proudu. Jsme rádi za dva body. Škoda, že jsme za jednobrankového vedení pro nás neproměnili jednu z šancí, co jsme měli. Jejich brankář Roman Will ovšem chytal výborně!

Vychytat držitele Prezidentského poháru je zřejmě cenný skalp...
Určitě ano. Myslím, že ze všech zápasů, co jsem letos odchytal, kluci hráli nejlépe zezadu. Až na nějaké přesilovky si Liberec tolik šancí, kolik jsme měli my, nevytvořil.

První přestávka byla kvůli videu. Pátral jste v paměti, co se záhadného odehrálo ve vašem brankovišti?
Kluci na střídačce říkali, že Liberec reklamoval nějakou střelu od modré, co lízla horní tyčku. Mysleli si, že to prolétlo sítí, ale já jsem si byl jistý, že to bylo nad.

A druhá pauza, kdy vypadla světla? To se v Litvínově často nestává...
Stane se. Není to určitě nic příjemného, ale pro oba týmy byly stejné podmínky. Nic podobného jsem asi nikdy nezažil. Dobře jsme se s tím poprali a máme druhý bod.

Kolikrát se stane, že si takhle stihnout brankáři popovídat během zápasu, protože vy jste na ledě kroužil s Romanem Willem?
To se mi hodně dlouho nestalo, abych měl tolik času prohlédnout si zimák. Podívat se, kde, kdo sedí, a ještě si pokecat s brankářem. (směje se)

Co jste si povídali? Proběhlo nějaké hecování?
Než bychom se hecovali, smáli jsme se tomu, co se v utkání všechno děje. Říkali jsme si, ať dají rovnou nájezdy a budeme jezdit na tu stranu, kde je alespoň trochu světla, ať tu nejsme do půlnoci.

Pohár pro Liberec, čtvrtfinále urvala Kometa »

Pět minut do konce, stav 1:1 a skoro čtvrthodinová pauza. Jak těžké je pak zkoncentrovat pozornost?
Bylo to hodně nepříjemné. Šlo o to, abychom to dotáhli alespoň do prodloužení a udělali bod. Zvládli jsme to ale dobře, nakonec jsme mohli i rozhodnout. Bonusový bod jsme získali až po nájezdech, ale to se také počítá.

Dal by se zápas označit za vtipný?
Tím, že jsme vyhráli, tak může být.

Vyhráli jste, jste čtvrtí a vše máte ve svých rukách...
Určitě bychom chtěli uhrát čtyřku a začínat doma. Jedeme do Pardubic vyhrát, uvidíme, jestli se nám to povede.

Bral byste to vy osobně jako velkou výhodu začínat doma?
Já to tak přímo neberu, ale většina kluků by asi řekla ano. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz