Mach střídá Lubinu, z Ústí jde do Nových Zámků. Stejným směrem míří i Husák

Miroslav Mach. | Foto: hcusti.cz

Po středečním utkání WSM Ligy s Kadaní vyšlo najevo, že střídačku Ústí nad Labem opustí Miroslav Mach. Progresivní trenér odvedl na severu Čech spoustu práce, u mužstva působil od října 2014, nyní je před ním další velká výzva. Bývalý útočník Kladna a dalších klubů míří k našim východním sousedům, bude hlavním koučem Nových Zámků. "S vedením se dohodl na spolupráci do konce sezony, je tam i opce na další ročník," řekl hokej.cz Martin Podlešák, který Macha zastupuje.

Fanshop

Mach u týmu účastníka slovenské extraligy nahradí krajana Ladislava Lubinu, jehož představitelé klubu odvolali z funkce v pátek večer po porážce 1:5 s Nitrou. Mach dnes převzal mužstvo a absolvoval s ním první trénink, na střídačku v soutěžním utkání se poprvé postaví v neděli, kdy Nové Zámky čeká souboj na ledě Zvolenu.

Hokejisté Nových Zámků jsou v tabulce aktuálně devátí. Nasbírali 37 bodů, stejně jako osmý Liptovský Mikuláš. Od postupu do play off dělí tým jen lepší skóre, očekávání před sezonou ale přece jen mířila výš. Vedení klubu proto nyní přistoupilo ke změně, hlavní kouč Miroslav Mach dostal za úkol vylepšit výsledky, pomáhat mu bude asistent Ladislav Branikovič.

Jak uvádějí stránky slovenského klubu, dosavadní Lubinův kolega František Kučera zůstává u mužstva jako trenér brankářů, zároveň bude asistentem u B týmu. O osudu Lubiny zatím tisková zpráva nehovoří, v organizaci bude zřejmě pokračovat v jiné roli. "Pro Míru Macha je působení v Nových Zámcích velkou výzvou. Moc se na ni těší. V Ústí dokázal kvality, teď chce uspět ve slovenské extralize," připomíná Martin Podlešák.

Mach bude mít mezi svěřenci také jednu posilu, kterou dobře zná z ústeckého Slovanu. Naplnily se původní informace, směrem do Nových Zámků míří také někdejší sparťanský obránce Patrik Husák. "Patrik se s klubem dohodl na spolupráci pro zbytek ročníku, už v neděli by měl být připraven nastoupit do utkání proti Zvolenu," dodává hráčův agent Martin Podlešák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz