Los play off CHL: Oceláři s Tygry poletí na sever, Kometu čekají Švýcaři

Foto: Oddmund Sola, hc-kometa.cz

13. října 2017, 12:25

Adam Bagar

Brno, Liberec a Třinec už znají své soupeře pro osmifinále play off Ligy mistrů! Rozhodl o nich polední los v Helsinkách. Kometa v boji o osmičku nejlepších narazí na švýcarský Zug, Tygry a Oceláře čeká cesta do Švédska, konkrétně do Göteborgu a Malmö.

Fanshop

Do osmifinále play off postoupila šestnáctka nejlepších. Vítězové osmi skupin byli nasazeni do prvního koše, týmy z druhých míst pak do druhého. Při losování na sebe nemohli narazit soupeři ze základních skupin, naopak celky ze stejných zemí už proti sobě jít mohly.

V případě českého tria nic takového nehrozilo. Brno, Liberec a Třinec figurovaly ve druhém koši. Největší zastoupení mají Švédové se čtyřmi kluby, Švýcaři měli stejně jako Češi v osudí tři zástupce, Finové a Němci dva a po jednom Rakušané a překvapivě také Britové.

Právě anglický Nottingham byl mezi postupujícími asi největším překvapením. Narazit na něj mohl také některý z českých klubů, ale nestalo se tak. Kata Hradce Králové a finského Turku dostal švýcarský Curych. Zajímavý bude také finský souboj Tampere s Jyväskylou.

Foto: Twitter CHL

Z Čechů byla jako první vytažena Kometa Brno, úřadujícího českého šampióna čeká cesta do švýcarského Zugu. Třinci a Liberci pak výkonný ředitel finské nejvyšší ligy Riku Kallioniemi přisoudil silné švédské soupeře. Oceláři poletí do Malmö, Bílí Tygři do Göteborgu.

Hvězdami našlapaná Frölunda je už dvojnásobným vítězem Ligy mistrů a daří se jí také letos. Pešánovy svěřence tak čeká hodně těžká šichta. „Věřím, že máme na to porvat se o postup, náš cíl je každopádně postoupit co nejdál,“ hlásí liberecký obránce Michal Plutnar.

Varaďa: Malmö je kvalitní soupeř, očekávám výborná utkání

Ani Redhawks nebudou pro Oceláře snadným sokem, ve skupině za sebou nechali už Kometu. „Je to kvalitní soupeř. Očekávám výborná utkání. A že budou hrát podobně jako nedávno HV71, takže velká síla v osobních soubojích a výborné bruslení," říká kouč Václav Varaďa.

Osmifinále play off startuje už na přelomu října a listopadu na půdě nenasazených celků, tedy také v Brně, Liberci a Třinci. Odvety jsou na programu 7. listopadu na kluzištích soupeřů. Čtvrtfinále se odehrají v prosinci, semifinále v lednu a nový vítěz bude znám 6. února.

Program osmifinále play off Ligy mistrů

Úterý 31. října/Středa 1. listopadu – 1. zápasy:
JYP Jyväskylä – Tappara Tampere
Red Bull Salcburk – Växjö Lakers
HC Kometa Brno – EV Zug
SC Bern – EHC Red Bull Mnichov
Brynäs IF – Adler Mannheim
ZSC Lions Curych – Nottingham Panthers
HC Oceláři Třinec – Malmö Redhawks
Bílí Tygři Liberec – Frölunda HC

Úterý 7. listopadu – 2. zápasy:
Tappara Tampere – JYP Jyväskylä
Växjö Lakers – Red Bull Salcburk
EV Zug – HC Kometa Brno
EHC Red Bull Mnichov – SC Bern
Adler Mannheim – Brynäs IF
Nottingham Panthers – ZSC Lions Curych
Malmö Redhawks – HC Oceláři Třinec
Frölunda HC – Bílí Tygři Liberec

Další termíny play off Ligy mistrů

Čtvrtfinále: 5./6. prosince – 12. prosince 2017
Semifinále: 9./10. ledna – 16./17. ledna 2018
Finále: 6. února 2018 na ledě týmu s lepší bilancí v základních skupinách

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz