Litvínovský Skuhrovec a jihlavský Šťastný získali ocenění za fair play

Foto: Juniorský hokej

5. října 2017, 9:29

hokej.cz

Držitelem Ceny Oldřicha Machače za rok 2017 se stal čtrnáctiletý litvínovský útočník David Skuhrovec, zvláštní ocenění získal v rámci projektu Hraj fair – Cena Oldřicha Machače o čtyři roky starší jihlavský brankář Daniel Šťastný. Oba laureáti budou oceněni při utkání Česko – Finsko, které se bude hrát 13. prosince v pražské O2 areně.

Fanshop

Útočník David Skuhrovec dosáhl v prosincovém utkání žákovské ligy kategorie osmých tříd HC Energie Karlovy Vary – HC Litvínov na začátku druhé třetiny branky, kterou rozhodčí uznal. Vzhledem k tomu, že kotouč nepřešel brankovou čáru, ale zasáhl břevno, hráč rozhodčímu oznámil, že branka platit neměla a rozhodčí verdikt zrušil.

Skuhrovec obdržel pamětní plaketu, dres a zájezd týmu na repre

Po utkání poděkoval hráči nejen rozhodčí, ale i vedení týmu a soupeř. Jako odměnu za výjimečné gesto fair play obdrží David Skuhrovec od ČSLH a Českého výboru fair play Cenu Oldřicha Machače, kterou tvoří pamětní plaketa, dres s podpisy hráčů národního mužstva a zájezd jeho týmu na utkání české reprezentace.

Zvláštní ocenění obdrží v rámci projektu Hraj fair – Cena Oldřicha Machače brankář Daniel Šťastný, který v lednovém utkání extraligy staršího dorostu HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary upozornil rozhodčího, že branka hostů, kterou předtím pro domnělý faul na brankáře neuznal, byla regulérní. Rozhodčí verdikt zrušil, domácí tým přišel o přesilovou hru 5 na 3 a místo ní byla hostům uznána branka, která navýšila průběžný stav na 0:3.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Projekt Hraj fair – Cena Oldřicha Machače vyhlašují od roku 2015 Český svaz ledního hokeje ve spolupráci s Českým výborem fair play. Jeho cílem je ocenit čestné chování mladých hráčů a hráček vůči soupeřům, rozhodčím, spoluhráčům, divákům nebo jiným účastníkům utkání.

Cena je určena pro hráče a hráčky do dvaceti let nezávisle na soutěži, v níž nastupují, nominaci může prostřednictvím elektronického formuláře, umístěného na webu ČSLH, zaslat klub, hráč, trenér, funkcionář, rozhodčí nebo kterýkoli z fanoušků. Se souhlasem rodiny připomíná cena památku legendárního obránce, trojnásobného mistra světa, známého tvrdou, ale v mezích fair play vedenou hrou, Oldřicha Machače.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz