Litvínov pyká za Kantora, Plzeň a Chomutov za chování fanoušků

Foto: Lukáš Urbaník, hokej.zlin.cz

Disciplinární komise Tipsport extraligy potrestala hned trio klubů finanční pokutou. Chomutov musí zaplatit 10 tisíc korun za vhazování předmětů na led, Plzeň 2 tisíce korun za opakované vulgární skandování svých příznivců a Litvínov stejnou částku za to, že brankář Pavel Kantor nepřevzal ocenění pro nejlepšího hráče utkání.

Fanshop

Nejvyšší pokutu inkasovali Piráti. Jejich fanoušci v zápase proti Vítkovicím házeli na led různé předměty, včetně plné plechovky piva. „S přihlédnutím k rychlosti a váze předmětu, který dopadl v bezprostřední blízkosti jednoho z hráčů, mohlo dojít i ke zranění některého z účastníků utkání,“ vysvětluje desetitisícovou pokutu předseda disciplinární komise Karel Holý s tím, že došlo k porušení Herního řádu.

Za fanoušky platí rovněž Plzeň, disciplinárce vadilo opakované hrubě vulgární skandování domácích příznivců ve všech třetinách duelu s Pardubicemi. „Vzhledem k tomu, že šlo už o druhý podobný přestupek v probíhající sezoně, potrestali jsme plzeňský klub finanční pokutou ve výši dva tisíce korun,“ prozrazuje Karel Holý, který si ještě nesportovní chování domácích fanoušků ověřil videozáznamem.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Platit musí také Litvínov, ale z úplně jiného důvodu. Chemici pykají za to, že si jejich brankář Pavel Kantor po porážce 2:3 ve Zlíně nepřevzal ocenění pro nejlepšího hráče zápasu. „Vzhledem k tomu, že došlo k porušení Herního řádu, podle něhož jsou kluby povinny zajistit, aby se hráči zúčastnili ceremoniálu a převzali ocenění, potrestali jsme klub finanční pokutou ve výši dva tisíce korun,“ objasňuje Holý.

Ten řešil ještě chování olomouckých příznivců, kteří v závěrečné třetině duelu s Libercem vhodili na led plastovou láhev a kelímek s pivem. „Po prověření situace videozáznamem a s přihlédnutím k tomu, že toto jednání nemělo vliv na průběh utkání ani na zdraví jeho účastníků, udělili jsme olomouckému klubu napomenutí,“ zakončuje předseda extraligové disciplinárky, která se v úvodu sezony rozhodně nenudí.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz