Litvínov obral lídra o bod! Zasloužili jsme si to, tvrdí Tomáš Pavelka

Foto: hokej-litvinov.cz

Utkání „Davida s Goliášem“ mezi suverénním Libercem a u dna tabulky sídlícího Litvínova nabídlo překvapivě vyrovnanou partii, která dospěla až do samostatných nájezdů. V těch byli šťastnější Tygři, kteří brali bonusový bod, úřadující mistr z Litvínova se i tak ale nemusel za svůj výkon vůbec stydět. V týmu předposledního celku tabulky věří, že by je zápas proti Tygrům mohl nastartovat k všeobecně lepším zápasům. „Věřím, že nám to do dalších utkání pomůže,“ řekl Tomáš Pavelka.

Fanshop

V utkání s lídrem soutěže jste získali bod, jak cenný pro vás je?
Máme bod. S takovým týmem se každý bod počítá, navíc v takovém rozpoložení jakém jsme, to je super. Bodový zisk jsme si ale zasloužili, především za tlak ve třetí třetině, šance jsme si vlastně vytvářeli po celé utkání.

Byl to s Libercem výkon, který byste chtěli opakovat pravidelně?
Myslím si, že v poslední době, že se naše hra hodně zlepšila, občas ale máme výpadky. Nyní jsme ale až na pár individuálních chyb, kdy jsme jej pustili do přečíslení, odehráli dobrých šedesát minut.

Proti Spartě i Liberci jste zahráli dobře, proti slabším soupeřům už se vám ale tolik nedaří. Čím to je?
Slabší soupeři podle mě nejsou, možná jsou jen papírově slabší nebo bodově horší. Všechny týmy jsou vyrovnané, není to až takový rozdíl.

Proti Liberci se vám podařilo vstřelit gól. Čekal jste na něj poměrně dlouho, že ano?
(smích) Bylo to hodně šťastné, protože jsem vypálil a trefil jsem soupeře do hokejky, od které šel kotouč do brány. Samozřejmě jsem za to ale moc rád! Je to teprve druhý gól v sezoně, takže žádná sláva.

Vaše vyrovnání v poslední minutě přišlo poté, co jste dokázali Liberec zatlačit v jeho třetině… 

Nepouštěli jsme soupeře do hry, což je super. Po obdrženém gólu jsme se hodně nabudili a šli do všeho naplno, bylo to určitě hodně znát. Druhou branku jsme dali třicet šest sekund před koncem a myslím, že to bylo zaslouženě.

Pomůže týmu, když vidí, že dokážete zahrát skvělý hokej a bodovat? Navíc proti tak silnému soupeři?
Určitě nám to může jenom pomoct. Každého musí povzbudit, když proti týmu, který suverénně vede tabulku, odehrajete šedesát vyrovnaných minut. Věřím, že nám to do dalších utkání pomůže.

Vyburcoval vás i Tomáš Frolo, který shodil rukavice a popral se s Vlachem?
Takovéto okamžiky v zápase nabudí každého hráče. Mohl to být určitě jeden z těch bodů, který týmu v obratu pomůže. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz