Litvínov nepatří na dno tabulky, ví Hyka. Chválí neprůstřelného žolíka

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

4. ledna 2016, 10:11

hokej.cz

Vyšlapují nadstandardně, takové úspěchy Mladé Boleslavi málokdo čekal. Jak je ale známo, s jídlem roste chuť, a tak série tří porážek – letos první – Bruslaře poněkud znejistila. Konec roku tak po poslední porážce v Karlových Varech neopouštěli právě s úsměvem na rtech. K souboji s posledním Litvínovem proto vzhlíželi poněkud s obavami.

Fanshop

Nakonec neoprávněnými. Pravda, byly to nervy až do konce, na rozdíl jediného gólu, který v 26. minutě trefil Tomáš Hyka, Mladoboleslavští hráli až do posledních okamžiků. Teprve pár sekund před koncem výhru trefou do prázdné branky pečetil v power play Litvínova Pavel Musil. „Předvedli jsme hlavně týmový výkon,“ smetl otázku na svou povedenou sólovou akci Hyka. „Bylo tam všechno – parádní hra dozadu, obětavost, dali jsme do toho maximální nasazení. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli a bereme tak důležité tři body,“ naznačuje nejistotu Středočechů.

Otázka, zda neexistovala možnost, že VERVU Boleslav podcení, se brzy ukázala být špatnou. „Nemyslím si, že hrozilo vyloženě nějaké podcenění. Asi nikdo si nemyslí, že Litvínov patří tam, kde aktuálně je. Taky v posledním zápase vyhráli nad Spartou. Krom toho s těmi třemi prohrami v zádech rozhodně nejsme v situaci, kdybychom chtěli cokoliv vypustit nebo podcenit,“ zdůrazňuje mladoboleslavský odchovanec.

„Jsou sice poslední, ale mají velmi dobrý tým, kvalitní. Byl to těžký zápas, urputný hokej a nutno přiznat, že jsme se i trochu strachovali o ten výsledek,“ přiznává všechny aspekty, které svěřence trenérů Výborného a Jelínka udržovali v plné bělosti. 

A když už se náhodou něco nepovedlo, v pohotovosti byl vždy brankář Martin Růžička. Ten letos vlastně vůbec poprvé odchytal celý zápas. „Strašně nám pomohl, předvedl parádní výkon,“ chválí boleslavského žolíka. Růžička si kromě premiérového startu připsal taky čisté konto. „Jen třešnička na dortu,“ mávne boleslavský gólman rukou.

Sestřih utkání Mladá Boleslav – Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz