Litvínov má nové dresy i kádr. Matai neuspěl, Janus se nevrátí

Foto: hcverva.cz

31. srpna 2017, 16:21

Adam Bagar

Bez Robina Hanzla, Kristiana Reichla, Filipa Pavlíka, Tomáše Pavelky nebo Jaroslava Januse, zato s Kanaďanem Joshem Nichollsem, navrátilcem Peterem Jánským či Stanislavem Dietzem. Hokejisté Litvínova jdou do nové sezony s obměněným kádrem, ambice však zůstávají stejné! "Naším cílem je postup do play off," hlásí předseda představenstva Jiří Šlégr.

Fanshop

„Díky našemu partnerovi, společnosti Unipetrol, máme stabilizovaný rozpočet. Myslím, že se v tomto ohledu pohybujeme zhruba uprostřed všech extraligových klubů,“ přiznává generální manažer Robert Kysela s tím, že výše rozpočtu zase tolik neovlivňuje kvalitu kádru. „Můžete mít tým snů, ale charakter a formu hráčů si za peníze nekoupíte,“ zdůrazňuje.

„Našimi ambicemi jsou vyřazovací boje. Musíme v sezoně najít čtyři celky, které našlapeme pod sebe a zahrajeme si play off. V něm už se může stát cokoliv, vzpomeňme si na rok 2015,“ připomíná Kysela dva roky starý senzační litvínovský titul. Šéfem střídačky tehdy byl trenér Radim Rulík, který povede litvínovské bojovníky už pátou sezonu za sebou.

„Musíme v sezoně najít čtyři celky, které našlapeme pod sebe a zahrajeme si play off. V něm už se může stát cokoliv, vzpomeňme si na rok 2015.“

„Jsme velice rádi za to, že v našem klubu pokračuje. A taky, že jsme víceméně udrželi kostru mužstva kolem kapitána Michala Trávníčka. Zůstávají Viktor Hübl, František Lukeš, Martin Hanzl či Karel Kubát,“ jmenuje bývalý vynikající útočník. Na druhou stranu řada zkušených hráčů už v Litvínově nepůsobí, kývli na nabídky, které se zkrátka neodmítají.

„Bohužel nás opustili Robin Hanzl, špičkoví obránci Tomáš Pavelka s Filipem Pavlíkem nebo brankář Jaroslav Janus, který dal najevo vrátit se domů do Bratislavy a zachytat si KHL,“ líčí Kysela, který se snažil přivést adekvátní náhrady. Asi největší letní posilou Vervy je útočník Josh Nicholls. „Je to klasický Kanaďan se skvělým čichem na góly,“ libuje si.

Foto: Facebook Hokej Litvínov

Z Kladna se navíc vrátil střelec Peter Jánský, který se v přípravě blýskl pěti góly. Další navrátilec Filip Helt se vyhraje v Litoměřicích, Tomáš Matoušek je zraněný. A Jakub Matai? „O pevnou pozici v áčku si neřekl. Měl smůlu na zranění, odehrál málo zápasů. Měli bychom zájem jej mít zapsaného z první ligy, pokud tam půjde, na střídavý start,“ hlásí Rulík.

Do zadních řad pak klub získal talentovaného Lukáše Douderu, Marka Baránka či Stanislava Dietze. „Ten má dost blízko ke kvalitám obou obránců, kteří odešli,“ pokyvuje Kysela s tím, že mezi tyčemi klub sází na dvojici Pavel Kantor a Michael Petrásek. Návrat Jaroslava Januse, jenž ve Slovanu Bratislava plní pouze pozici trojky, momentálně ve hře není.

Foto: Facebook Hokej Litvínov

„Vím, že teď seděl na tribuně, ale Michael Petrásek, který zde chytá už několik let, si zaslouží důvěru. Máme vyrovnanou dvojici ve výborném věku, oba mají ambice i nějaké zkušenosti. V záloze máme taky Patrika Spěšného. Až v případě, že bychom inkasovali moc gólů a trenéři žádali posilu, tak bychom Jara Januse oslovili, ale zatím o tom neuvažujeme.“

Severočeši měli v plánu třináct přípravných střetnutí. V generálce smetli Rytíře 5:1, celkem zapsali sedm vítězství a šest porážek. Do nového ročníku vstoupí na ledě Plzně, v domácí premiéře pak narazí na Liberec. Chemici budou znovu spoléhat také na výbornou partu. „Ta tady byla vždycky skvělá, nepamatuju nějaké rozbroje,“ líčí kapitán Michal Trávníček.

Širší kádr HC VERVA Litvínov

Brankáři:
Pavel Kantor, Michael Petrásek, Patrik Spěšný.

Obránci:
Daniel Sörvik, Stanislav Dietz, Karel Kubát, Karel Pilař, Marek Baránek, Jiří Gula, Martin Kokeš, Lukáš Doudera, Zbyněk Sklenička, Jakub Březák, Martin Franc, Jan Strejček, David Šesták.

Útočníci:
František Lukeš, Viktor Hübl, Richard Nejezchleb, Tomáš Matoušek, Josh Nicholls, Martin Hanzl, Jakub Černý, Michal Trávníček, Peter Jánský, Filip Helt, Ondřej Jurčík, Lukáš Válek, František Gerhát, Ondřej Havlíček, Miloslav Hořava, Jiří Doležal, Jan Dufek, Jan Bárdoš, Jan Bečvář, David Drašar, Jan Dufek, Josef Jícha, Martin Kučera, Josef Stříbrný, Jaroslav Šimeček.

Příchody do HC VERVA Litvínov

Filip Helt (Sarnia)
Pavel Kantor (Prostějov)
Stanislav Dietz (Hradec Králové)
Lukáš Doudera (Třinec)
Peter Jánský (Kladno)
Josh Nicholls (Straubing)
Tomáš Matoušek (Banská Bystrica)

Odchody z HC VERVA Litvínov

Filip Pavlík (Hradec Králové)
Jaroslav Janus (Slovan Bratislava)
Tomáš Halász (Znojmo)
Rostislav Martynek (Frýdek-Místek)
Tomáš Frolo (Vsetín)
Semjon Babincev (Chabarovsk)
Tomáš Pavelka (Sparta Praha)
Robin Hanzl (Nižněkamsk)
Kristian Reichel (Red Deer)

Příprava HC VERVA Litvínov 2017-18

01.08. HC VERVA Litvínov – Hokej Ústí nad Labem 6:3 (Nejezchleb 2, Helt, Březák, Gula, Jícha)
08.08. HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 4:3 sn (Lukeš, Jánský, Hořava, Nicholls)
10.08. HC Energie Karlovy Vary – HC VERVA Litvínov 5:1 (Helt)
12.08. EHC Biel – HC VERVA Litvínov 4:3 pp (Nicholls, Kubát, Černý)
13.08. HC Ambri-Piotta – HC VERVA Litvínov 3:4 sn (Lukeš 2, Nicholls, Jánský)
15.08. HC VERVA Litvínov – BK Mladá Boleslav 4:3 (Černý, Jurčík, Sklenička, Kubát)
17.08. BK Mladá Boleslav – HC VERVA Litvínov 5:2 (Jánský, Lukeš)
19.08. HC VERVA Litvínov – Kärpät Oulu 1:2 (Jánský)
22.08. HC VERVA Litvínov – Piráti Chomutov 1:3 (Černý)
24.08. Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov 1:2 (Nicholls, Černý)
26.08. Eisbären Berlín – HC VERVA Litvínov 1:2 (Černý, Jánský)
27.08. Jukurit – HC VERVA Litvínov 3:1 (Válek)
31.08. HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno 5:1 (Jurčík, Nicholls, Pilař, Gula, Jánský)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz