Litoměřice posílil synovec Pavla Demitry. S týmem trénuje i Frühauf

Martin Jakúbek, bývalý hráč Havířova, na zkoušce v Litoměřicích neuspěl. | Foto: Karel Vaculík, hc-havirov.cz

Prvoligové týmy se začínají připravovat na ledě, přestupové dění tak znovu ožívá. S Litoměřicemi trénuje Martin Jakúbek, bývalý hráč Havířova a synovec legendy slovenského hokeje Pavla Demitry. Pod dohledem Miloše Říhy mladšího a jeho kolegy Daniela Tvrzníka se potí také Peter Frühauf, který skončil v Hradci Králové a hledá si angažmá.

Fanshop

Jakúbek se do WSM Ligy vrací po roce, který strávil v mateřském Trenčíně (25 zápasů, 5+1) a následně v polské Bytomi (5 utkání, 1+4).

Předtím hrál dvě sezony za AZ Havířov. V prvním ročníku nasbíral jednatřicet bodů, v tom dalším o jedenáct méně.

Třiadvacetiletý útočník má hokej v genech. Jeho strýc Pavol Demitra odehrál v NHL takřka tisíc zápasů a získal Lady Byng Trophy za gentlemanské chování. Úspěchů dosáhl i ve slovenském národním týmu.

Dalšími novými tvářemi, které se objevily na pondělním tréninku, jsou brankář František Veselý (juniorka Hradce Králové), obránce Ondřej Šťáva (loni Moravské Budějovice), Martin Matějček (Vrchlabí), univerzál Dominik Müller (nižší švédské soutěže), talentovaný útočník z jihlavské líhně Ondřej Kovářů (Žďár n/S), dále Ondřej Procházka (Sparta) a Jiří Uhlík (Břeclav).

Na led společně se Stadionem naskočil také zkušený zadák Peter Frühauf. Hokejista, který porazil zákeřnou nemoc, čeká po konci v Hradci Králové na angažmá.

První přípravné utkání odehrají Severočeši 2. srpna proti Mladé Boleslavi.

Aktuální kádr HC Stadion Litoměřice

Brankáři: Filip Šindelář, Martin Michajlov, František Veselý

Obránci: Aleš Pavlas, René Piegl, Ondřej Smetana, Jakub Šulc, Matěj Bažant, Jaromír Chmel, Jiří Jebavý, Dominik Málek, Ondřej Šťáva, Martin Matějček, Dominik Müller, Peter Frühauf

Útočníci: Martin Jakúbek, Jaroslav Kalla, Aleš Krátoška, David Švagrovský, Matúš Paločko, Václav Pletka, Patrik Miškář, Radek Pilař, Václav Racek, Ondřej Sýkora, Tomáš Šťastný, Milan Valášek, Jan Veselý, Pavel Zajan, Ondřej Kovářů, Ondřej Procházka, Jiří Uhlík

Kde bude v příští sezoně působit obránce Peter Frühauf?

Kde bude v příští sezoně působit obránce Peter Frühauf? | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz