Liberečtí Bílí Tygři pokračují v inovacích, ruší mládežnické smlouvy

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Organizace Bílých Tygrů pokračuje v moderních trendech nastolených z předchozích let. Klub se před ročníkem 2017-18 rozhodl zrušit mládežnické smlouvy, které jsou v rámci České republiky zaběhlou praxí. Smlouvy především omezovaly přesun hráčů do zahraničí, protože klub musel hokejistům odchod potvrdit.

Fanshop

Nový manažer mládeže tygří mládeže Jiří Bermann, prozradil, že zrušení mládežnických smluv byla jeho priorita po nástupu do funkce. „Nejen v Česku je běžnou praxí, že hráči od mladšího dorostu podepisují hráčské smlouvy. Již několik sezón řešíme s kolegy trenéry i vedením klubu jejich smysluplnost a význam pro náš klub. Když byla zřízena má pozice, stanovil jsem si cíl, hráčské smlouvy zrušit. Protože máme velmi osvícené vedení, které razí moderní trendy, dostali jsme “zelenou“ k dalšímu nevyžadování smluv. Jedná se o jeden z dalších vstřícných kroků vedení Bílých Tygrů vůči našim hráčům a potažmo i jejich rodičům."

K čemu mládežnická smlouva slouží? Kluby potvrzují, že příchozí hokejista bez souhlasu nemůže odejít do zahraničí, aniž by klub neinkasoval určitou finanční částku. Hráč má zase jistotu, že do jisté míry může ovlivnit svým podpisem své podmínky v klubu. V obou případech jistojistě daná listina nepomáhá k rozšíření zdravé konkurence.

„Vedení klubu se od sezóny 2017-18 rozhodlo od rozšířené praxe upustit a hráčům žádné smlouvy nepředkládat. Samozřejmě budou k nalezení některé výjimky, které však bude vedení klubu před rozhodnutím důkladně projednávat," vysvětluje Jiří Bermann.

 „Velmi nám záleží na tom, abychom měli s našimi hokejisty vztah, který je založený na důvěře. Nikdy jsme neměli problém, když nám hráči oznámili, že se chtějí pokusit o další hokejový rozvoj v zahraničí. Filozofie našeho klubu vůči zahraničí vychází z myšlenky, že se hráč kdykoliv může z angažmá v cizině vrátit zpět, přičemž ho přivítáme rádi. Příkladů máme v A-týmu dost, ať už se jednalo o Tomáše Filippiho nebo Jaroslava Vlacha, Filipa Pyrochtu, Michala Plutnara či Adama Jánošíka," pokračuje manažer mládeže.

Hlavní myšlenkou je posílení vzájemného vztahu a touha za daný klub hrát, popřípadě bojovat za udržení v sestavě. A když už boj nevyjde, může hráč odejít. Hokejisté budou mít také mnohem jednodušší odchod do zahraničí, přičemž klub by byl samozřejmě rád, aby se vraceli.

„Našim hokejistům poskytujeme velmi nadstandardní program, který stojí nemalé finanční prostředky a obrovské množství času každého trenéra. Díky tomu se nám však daří zkvalitňovat jednotlivé akademické týmy. V současnosti je jakákoliv pozice v našich týmech velmi prestižní a udržet si jí bude do budoucna pro každého čím dál těžší. Chceme, aby u nás naši hráči byli kvůli programu a kvůli kultuře v našem klubu, ne smlouvě. Nás trenéry tato strategie nutí pracovat co nejlépe, čímž si sami na sebe vytváříme tlak, jehož se nebojíme," uzavírá problematiku Jiří Bermann.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz