Liberec posiluje útok. Z KHL se vrací střelec zlatého gólu Bakoš

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Po odchodech několika klíčových hráčů pracují v Liberci na doplnění kádru, sportovní manažer a hlavní kouč Filip Pešán oznámil příchod čtvrté posily. Pod Ještěd se vrací slovenský střelec Martin Bakoš, jenž naposledy oblékal dres čínského Kunlunu v ruské KHL. S Bílými Tygry se dohodl na roční smlouvě.

Fanshop

Pamatujete? Na světelné kostce svítil čas 85:09, Martin Bakoš si nabruslil do pásma, vystřelil zpoza bránícího hráče a zamířil přesně za Pöpperleho záda, čímž odpálil liberecké mistrovské oslavy. "Je to nádhera, důležitější gól kariéry jsem nikdy nedal," zářil tehdy slovenský střelec, který rozsekl druhé nejdelší finále v extraligové historii.

V mistrovské sezoně patřil ke klíčovým postavám Bílých Tygrů. V 66 zápasech nasbíral 44 bodů za 22 branek a stejný počet nahrávek. Už v prvním roce svého pobytu pod Ještědem, kam se přesunul po konci angažmá ve Slovanu Bratislava, nastřílel 14 gólů a za 48 utkání zaznamenal slušných 25 bodů. Obě strany si spolupráci pochvalovaly.

Štíři a brouci k jídlu, ale hokej stejný. Bakoš popisuje život v Číně »

O Bakoše ale měl zájem nováček ruské KHL z Kunlunu. A taková nabídka se zkrátka neodmítá, s čínským klubem se domluvil na roční smlouvě. "Bude se mi stýskat po partě, v Liberci bylo úžasně. Zázemí, trenéři, kluci v kabině a celkově to hokejové prostředí – všechno na vysoké úrovni. KHL je ovšem pro mě lákadlo," přiznal loni Bakoš.

KHL byla zajímavou zkušeností, účastník MS 2016 odehrál v ruské soutěži 52 zápasů s bilancí 23 bodů za dvanáct branek a jedenáct nahrávek. Ale v nové sezoně 2017-18 už vymění pozdrav ni-hao zase za ahoj nebo čau. Martin Bakoš se vrací do známých míst, po roce znovu oblékne dres Liberce, jemuž se upsal na následující sezonu.

Přestupy v TELH: Sedm návratů ze zámoří, Norové, Kanaďané i Lotyš »

"Domluvili jsme se na ročním působení v našem klubu. Minimálně ročním. V případě, že by neměl lákavější nabídku ze zahraničí, byl bych rád, kdybychom se případně dohodli i dále," přiznal na pondělním setkání s novináři sportovní manažer a hlavní trenér Filip Pešán, který kromě Bakoše představil také už dřív oznámené novice.

Sedmadvacetiletý Bakoš, který překvapivě chyběl ve finální nominaci trenéra Cígera pro MS v Paříži a Kolíně nad Rýnem, se stal čtvrtou posilou Bílých Tygrů. Liberecký kouč Filip Pešán už dřív přivedl na sever Čech talentovaného brankáře Aleše Stezku, obránce se zkušenostmi z NHL Ladislava Šmída a šikovného útočníka Lukáše Jaška.

Příchody do Liberce

Lukáš Jašek (Třinec)
Aleš Stezka (Chicago Steel)
Ladislav Šmíd (Calgary)
Martin Bakoš (Kunlun)

Odchody z Liberce

Ján Lašák (neznámo)
Vladimír Svačina (Třinec)
Ondřej Vitásek (Örebro)
Jakub Valský (Mladá Boleslav)
Branko Radivojevič (Trenčín)
Radim Šimek (San Jose)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz