Liberec bez Pešána? Připravíme se, abychom to zvládli, říká Mlejnek

Foto: Jaroslav Appeltauer, hcbilitygri.cz

Liberečtí Tygři odstartovali zápasovou přípravu proti pražské Spartě. Úspěšní nebyli, jelikož svému soupeři podlehli 3:4 v prodloužení. I tak ale asistent Karel Mlejnek (na snímku) našel na výkonu svěřenců několik pozitiv. Kolega hlavního kouče Filipa Pešána také dodal, že na období bez trenéra národního celku do 20 let, které v zimě čeká světový šampionát v Buffalu, je liberecký klub připraven.

Fanshop

Jak důležité jsou pro trenérský štáb přípravné zápasy?
Vzhledem k tomu, že to byl vrchol našeho třítýdenního programu, určitě jsme chtěli ve střetnutí uspět a hlavně předvést kvalitu hry. Minimálně v první polovině utkání se nám v tomto ohledu dařilo. Poté jsme možná i vinou toho náročného programu nehráli tolik na kotouči a dělali chyby, s čímž se musí v této fázi přípravy počítat.

Dokážete vypíchnout klady v utkání?
Pozitivní byla bezpochyby první polovina zápasu, především poté celá úvodní třetina. Drželi jsme se na kotouči a vytvářeli jsme si gólové příležitosti. V tomto ohledu jsem byl s týmem spokojen.

Tým také ukázal, že se hráči nebojí zastat jeden druhého. Ladislav Šmíd kupříkladu vyrazil mstít atak Dominika Uhra na Mária Bližňáka. Ceníte si toho?
Je to atribut, který chceme po hráčích v každém zápase. Ať už je to příprava nebo třeba Liga mistrů a extraliga. Na soupeřích bylo vidět, že jsou mezi nimi někteří extrémně motivovaní jedinci, kteří nejspíš bojují o kádr. Na jejich nasazení to bylo znát.

V posledních dvou týdnech měl trenér Pešán na starost reprezentační dvacítku. Jaká pro vás byla zkušenost vést liberecký tým?
Je to pro nás novinka. Funguje to tak, že než kluci odjedou na dvacítku, detailně společně naplánujeme program a jeho náplň. Věřím, že to bude po celou sezonu fungovat tak, jako dosud.

Kdo nahradil Aleše Vladyku, Martina Lásku, Aleše Pařeze nebo lékaře Romana Mizeru, kteří u dvacítky rovněž působí?
Máme široký realizační tým. Nahrazují je kluci z realizačního týmu Benátek. Věřím, že to fungovalo v obou předchozích týdnech tak, že kdyby přišel někdo z venčí, těžko by poznal nějakou změnu.

Takže se nebojíte období, kdy takto povede tým během šampionátu juniorů?
Bude to samozřejmě úplně jiné. Aniž bych chtěl současný přípravný proces podceňovat, chybělo v něm utkání. Tím spíš to bude odlišné v mistrovských zápasech. Nicméně půjde o maximálně čtyři týdny a v době dnešní techniky rozhodně nebudeme bez kontaktu. Budeme připraveni tak, abychom to zvládli.

Navíc mužstvo rozhodně nedostane na povel žádný nezkušený trenér...
Zkušený... (úsměv). Je samozřejmě celá řada zkušenějších. Nicméně chceme zkrátka uspět jak na úrovni dvacítek, tak na klubové úrovni.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz