Letecký večer Ocelářů zničil Dány. Byli jsme nabuzení, těší Petružálka

Foto: hcocelari.cz

Tak tohle byla jízda! První ostrý duel v nové sezoně, první vysoké vítězství. Navíc málem okořeněné desítkou. Třinečtí Oceláři vykročili do Ligy mistrů parádním způsobem. Úvodní třetinu proti dánskému Esbjergu vyhráli 4:0, nakonec nasázeli sokovi devět branek - jednu hezčí než druhou. Domácí s obrovskou chutí létali po ledě a houževnatého soka úplně rozebrali. "Když dáte pět šest gólů, je potom těžké zůstat v potřebném tempu. Ale postarali se o to trenéři, kteří nás udrželi nabuzené celých 60 minut," pochvaluje si Jakub Petružálek.

Fanshop

Zkušený útočník přispěl k debaklu Dánů dvěma trefami a nahrávkou, už po 42 vteřinách otevřel skóre neskutečnou pumelicí na zadní tyč. "Dali jsme strašně rychlý gól, pak hned druhý. To soupeře nahlodá a vám naopak pomůže. Super. Jsem strašně rád, že jsme nepřestali hrát. Dány jsme nepustili do žádného tlaku, i když na naší straně bylo moc vyloučených, což nás v minulé sezoně trošku limitovalo," hodnotí.

Ačkoli rozdíl posléze narostl do mamutí podoby, bronzový medailista z MS 2012 má pro dánský tým slova uznání. "Koukali jsme na videa, co hráli minulý rok s Zugem a podobně. Severské země jdou v hokeji strašně dopředu, očekával bych, že budou hrát tvrdý hokej. I když to výsledek neukazuje, byl to kvalitní soupeř. Zápas vypadal každopádně úplně jinak než extraliga. Dánové jsou silovější, hrají víc do těla. U nich doma to bude úplně jiný zápas," upozorňuje.

Před svými fanoušky, kterých dorazilo přes 2500, třinečtí hokejisté koncertovali. Málokdy se na téhle úrovni vidí tolik nádherných kombinací, branek a akcí s jasnou bruslařskou převahou. Petružálek udivoval spoluprací s Adamským a Polanským, tohle trio vypadá hodně zajímavě! "Už takhle hrajeme od začátku přípravy. Trenér mě ke klukům dal, hraje se mi s nimi výborně. Vyhovíme si, oni nedělají žádné přemrštěné věci. Vím, co od nich mohu očekávat, to je pro mě důležité," hlásí. Sám mohl atakovat hattrick, ale nestalo se. "Druhá třetina byla rozkouskovaná, měli jsme dost vyloučených, takže do hry se víc dostali kluci, co chodí na oslabení. Sehráli to výborně, to je další důležitý ukazatel. Nějaké koukání na hattrick, nebo na to, kolik toho kdo dá? Myslím, že takhle bychom daleko nedošli."

Velkým kladem týmu trenérů Varadi a Zadiny byly přesilovky. Oceláři proměnili celkem čtyři. "Je pozitivní, když vám to tam v prvním ostrém zápase takhle padne. Něco jsme samozřejmě zkoušeli na trénincích, ale nikdy nevíte, jak to půjde. Obě přesilovkové formace jsou nadupané, každá dělá něco jiného, takže pro soupeře to je pak hrozně těžké číst."

Možná hlavní příčinou vysokého vítězství byl ovšem neskutečný pohyb. Akce Ocelářů místy vypadaly, jako když se díváte na Utkání hvězd. Třinečtí dosud v přípravě hráli pouze na tři pětky, jakmile nyní nasadili čtyři formace, dostala jejich letka unikátní energii. "Když jsem seděl na střídačce, až jsem si říkal, že už chci jít do hry," usměje se Petružálek. "Od trenérů to byl vynikající nápad. Protože v sezoně budeme mít hodně sil a tím pádem šanci soupeře přejíždět."

Foto: hcocelari.cz

Prvního soka v Lize mistrů slupli Třinečtí jako malinu, v neděli čeká těžší překážka. Oceláři od 14 hodin vyzvou silný Mannheim, německý tým zahájil čtvrteční výhrou 4:1 na hřišti švédského Jönköpingu. "Mají hodně hráčů z Kanady a Ameriky. Podíváme se na video, ten jejich zápas něco napoví. Pro nás je hlavní, že jsme dobře připravení," hlásí litvínovský odchovanec. Ačkoli toho Petružálek prošel s hokejem, právě absolvoval jednu premiéru. "Ligu mistrů hraju poprvé v životě," povídá. "Je samozřejmě super, že změříme síly se Švédy, Němci a Dány, v případě postupu i s jinými. Netroufám si říci, nakolik nás to může postihnout po stránce kondice. Jiné české kluby se budou soustředit na extraligu, my naopak budeme hrát."

Pohled třinecké kabiny na CHL podle něj přináší trošku smíšené pocity. "Někteří kluci sledují fotbalovou Ligu mistrů, jenže srovnávat ji s tou hokejovou absolutně nejde. Jiná část hráčů si to užívá. Když to mám říci za sebe, tak výborná konfrontace .Možná dostaneme v základní skupině facku, nebo pak v pozdější fázi. Ale odrazíme se od toho. Třeba nám to ukáže, kde máme nedostatky," doplňuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz