Lepší než prohrát o gól, hlásí Dej po výprasku od Komety. Chce reparát

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

3. dubna 2017, 9:19

Pavel Kuba

Bylo to jako špatný sen, ze kterého se ne a ne probudit. Po sympatickém výkonu a domácí výhře ve druhém semifinálovém zápase nedokázali hokejisté Hradce Králové navázat na povedený východočeský zápas a v duelu číslo tři padli rozdílem několika tříd. Kometa svému soupeři nasázela osm branek a podruhé v sérii je o krůček blíže postupu do finále. Hradec Králové naopak musí na debakl 0:8 co nejrychleji zapomenout a v pondělí odpoledne se porvat o srovnání semifinálové bitvy.

Fanshop

Není vůbec divu, že po skončení zápasu nebylo v hradeckém táboře nikomu do řeči. „Neumím si to vysvětlit, do Brna jsme přijeli s chutí, byli jsme nabuzení domácí výhrou, bohužel jsme ji v zápase nijak nepotvrdili,“ smutní královéhradecký útočník Rastislav Dej.

„První třetina ještě tolik zlá nebyla. Domácí měli možná opticky navrch, ale my měli několik brejkových situací, ze kterých jsme mohli vstřelit branku. Za stavu 1:0 pro Kometu jsme stále věřili, ve druhé třetině se to ale zlomilo, domácí přidali další trefy a pak se už hraje špatně, když prohráváte o čtyři nebo pět gólů. Puky se nám vůbec neodrážely, naopak Kometě vycházelo všechno, na co sáhla, hrála v lehkosti,“ pokračuje rodák z Považské Bystrice.

Slovenský útočník ve službách Mountfieldu přesto flintu do žita ještě nehází. „Je to jen jeden bod pro Kometu, nic dramatického. Musíme na to co nejrychleji zapomenout. Máme určitě co napravovat,“ velí Dej. „Taková prohra je možná lepší, než kdybychom padli 1:0 gólem ke konci zápasu,“ nebojí se polemizovat.

„Teď máme šanci na reparát, prohráváme jen 1:2. Věřím, že se z toho dostaneme, přijdeme s čistými hlavami a dáme Kometě najevo, že to s námi nebudou mít tak jednoduché, jak se teď může zdát,“ nevzdává se osmadvacetiletý útočník. Co budou muset Hradečtí do čtvrtého duelu zlepšit?

Kometa v neděli úřadovala v přesilových hrách, navrch měla podle Deje i v nasazení jednotlivých hráčů. „V hokejovosti jsme na tom možná stejně jako Kometa, ale musíme určitě přidat na bojovnosti. Tentokrát nás Brňané přehráli v hokejovosti, ale když my přidáme trochu srdce a bojovnosti, půjde to,“ myslí si Dej. A rovnou se vrací ke hře v oslabení, ve které jinak Hradečtí v letošní sezoně excelují.

„Tentokrát jim napadaly z přesilovek nějaké góly. Doma se nám oslabení dařila, Kometa ale přesilovky trochu změnila, více clonili a naopak my méně blokovali jejich rány,“ tuší, v čem by mohl být zakopaný pes.

Nic pozitivního na nedělním zápase však mistr extraligy s Karlovými Vary nalézt nedokáže. „Jsem člověk, co se snaží hledat pozitivní věci ve všem, ale tentokrát bohužel nedokážu nic najít. Možná jen, že jsme si nějaké šance vypracovat dokázali, nebyli jsme úplně bez možností dát gól, ale nic nám tam nespadlo. Na tom zkusíme pro příště stavět,“ uzavírá hradecký útočník Rastislav Dej.

Duel číslo čtyři je v brněnské DRFG Areně na programu už v pondělí od 17:20.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz