Kypr i 12 týdnů v zápřahu. Nechtěli jsme delší volno, vysvětluje Rulík

Foto: Ondřej Vlk, hcverva.cz

9. července 2017, 9:08

Martin Voltr

Uplynulou sezonu nemohli hodnotit negativně, ovšem hokejisté Litvínova přece jen doufali, že play off budou mít delší. Ve čtvrtfinále vypadli v pěti zápasech s Hradcem Králové. O to dřív jim odstartovala letní příprava, která trvala málo vídaných dvanáct týdnů!

Fanshop

Byla to z pohledu dalších extraligových týmů celkem překvapivá zpráva. Zatímco se fanoušci v Brně hrnuli na třetí zápas finálové série s Libercem, Verva už za sebou měla první den suché přípravy. „Nechtěli jsme po play off, které se nám úplně nepodařilo, nějaké delší volno, ale mít hráče v tréninku,“ řekl hlavní kouč Radim Rulík klubovým stránkám.

Zápřah skončil hokejistům až tento čtvrtek. Čím delší ale příprava byla, tím víc rozloženou ji měli. „Nepojali jsme to bořením nějakých velkých objemů, spíš tak, jak by se hráči podle našeho mínění asi měli připravovat individuálně. Tímto způsobem Ondra Ježek přípravu naplánoval a udělal,“ zmiňuje Rulík kondičního trenéra, jenž u týmu začíná svou třetí sezonu.

Nejdřív Kanaďan, teď Slovák. Litvínov posílí reprezentant Matoušek »

Rozhodně měl o čem přemýšlet, výsledky Litvínova z posledních sezon jsou jako na houpačce. Po účasti v play out následoval historický titul, jenže následovala dokonce baráž. Podobnou pohromu by si na severu Čech po páté příčce z minulé sezony rádi odpustili. „Chtěli jsme, aby hráči byli co nejlépe připraveni. Už proto, že se v Litvínově často stávalo, že po dobré sezoně, třeba po účasti v play off, přišel špatný rok. I v tomto směru se snažíme na hráče působit a nějakému propadu předejít,“ ujistil Rulík.

Málo obvyklé na poměry hokejových klubů bylo také soustředění u moře, kam Verva opět po roce vyrazila. V polovině června hráči pobyli týden na Kypru. O žádné dovolené na pláži sice nemohla být řeč – dvoufázové tréninky daly žlutočerným zabrat –, ale třeba na dovádění ve vodních atrakcích hotelu si čas našli.

Doma předloňský mistr chodil i na led, do útrob Zimního stadionu Ivana Hlinky se definitivně vrátí po dvoutýdenním volnu v pondělí 24. července. Postrádat ale bude brankáře Michaela Petráska. „Měl těžší výron a dostal sádru. Uvidíme, kdy mu to sundají, jak se to bude dál vyvíjet a jak bude probíhat rehabilitace. Myslíme, že nejpozději v půli srpna by mohl být k dispozici,“ doplnil Radim Rulík.

První přípravný duel čeká Severočechy 1. srpna proti Ústí nad Labem, pak dvakrát změří síly s Karlovými Vary a podívají se i do Švýcarska. Mimochodem, v týmu teď mají o jednoho ženáče navíc. Den po konci přípravy si se svou partnerkou řekl „ano“ Stanislav Dietz, jenž do Litvínova přišel letos z Hradce Králové.

Tak ať to šlape!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz