Kýhose nahradí Václav Varaďa, v Třinci se upsal až do roku 2020

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

12. dubna 2017, 11:14

Adam Bagar

Potvrzeno! Novým hlavním trenérem Ocelářů se stal bývalý vynikající útočník Václav Varaďa, který tak převezme taktovku po odvolaném Vladimíru Kýhosovi. "Jméno budoucího asistenta bude plně v mé kompetenci. Ale oznámím ho zřejmě až později. S největší pravděpodobností po MS osmnáctek," líčí na klubovém webu Varaďa. Ten v Třinci podepsal kontrakt až do roku 2020.

Fanshop

Bývalý hráč NHL se vrací k prvnímu týmu Ocelářů po necelém roce a půl. Tehdy působil ve slezském klubu jako asistent trenéra, teď poprvé v kariéře povede extraligový tým. „Je to pro mě velká výzva. Hrozně si vážím toho, že ta nabídka přišla. Je mi jasné, že nás všechny čeká spousta práce, ale já se jí nebojím a věřím, že to společně zvládneme ke spokojenosti vedení klubu i našich fanoušků,“ hlásí Václav Varaďa.

Trenérská změna u třineckých Ocelářů: Vladimír Kýhos končí »

Varaďa, který před šesti lety ještě jako hráč slavil s Oceláři titul, je tím pravým mužem, jenž by mohl Třinci dodat potřebný klid, který Slezanům v letošním ročníku chyběl. Velmi dobře zná prostředí klubu, fanoušci ho navíc uznávají jako legendu a má navrch zkušenosti s prací u třinecké mládeže. Za Vladimíra Kýhose, jenž byl nedávno odvolán z pozice lodivoda týmu a neměl podporu u fanoušků, je ideální náhradou.

„Do Třince se vracím rád. Mám na tento klub jen ty nejlepší vzpomínky, zažil jsem zde hezké roky jako hráč, parádní období jsem tu prožil i jako asistent trenéra, hokej mám rád. Věřím, že hráčům můžu předat spoustu zkušeností, které jsem získal během hráčské kariéry,“ prozrazuje Varaďa. Právě jeho jméno by mělo být jakýmsi symbolem pro novou éru klubu, v ní by chtěli ambiciózní Oceláři víc sázet na mladé hokejisty.

„Nechceme, aby nám takto nákladně vychovaní hráči odcházeli do jiných klubů za tabulkovou cenu jen proto, že si u nás extraligu vinou nabitého kádru nezahrají.“

„Rozhodli jsme se jako klub vyrazit novou ocelářskou cestou. Máme kvalitní mládež, junioři vyhráli loni na jaře titul, letos byli opět ve finále. Podařilo se nám kvalitně vystavět i projekt partnerského klubu ve Frýdku-Místku a nechceme, aby nám takto nákladně vychovaní hráči odcházeli do jiných klubů za tabulkovou cenu jen proto, že si u nás extraligu vinou nabitého kádru nezahrají,“ líčí prezident klubu Ján Moder.

A právě zkušenosti s mládeží byly jedním z faktorů, které rozhodly pro Václava Varaďu, jenž se v těchto dnech chystá s reprezentační osmnáctkou na MS. Po něm už se bude věnovat nové práci u Ocelářů. „Teď se chci soustředit na to, abych udělal s národním týmem na šampionátu dobrý výsledek. Ale po návratu ze Slovenska budu svou energii soustředit jen na Třinec,“ říká Varaďa s tím, že jméno asistenta oznámí později.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz