Kubalík králem střelců! Nebýt kluků okolo mě, nedokázal bych to, tvrdí

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

4. března 2016, 23:01

Michal Belšán

V minulé sezoně dal tři góly, ročník 2015/2016 se mu však neskutečně vydařil, zaznamenal totiž hned 25 gólů a stal se nejlepším střelcem celé soutěže. Řeč je o dvacetiletém Dominiku Kubalíkovi, jedné z opor plzeňských indiánů, kteří po základní části skončili na čtvrtém místě. Kubalík pozici nejlepšího kanonýra základní části udržel i po vzájemném souboji s útočníkem Pirátů Chomutov Romanem Červenkou, který na něj ztrácel, a nakonec i ztratil, dvě branky.

Fanshop

„Sám nevím, co se tak moc změnilo. Bylo to asi hlavně tím, jak jsem si výborně sednul s kluky v lajně. Měl jsem také fůru štěstí, dá se říci, že se to ke mně odráželo celou sezonu. Spoluhráčům patří velký dík,“ řekl o svém progresu Kubalík, který si letos třikrát zahrál i za reprezentační áčko. „Hodně si toho vážím, ale jak říkám, kdyby nebylo kluků okolo mě, tak bych to nedokázal,“ dodává.

Téměř celou sezonu odehrál v jedné formaci s centrem Jaroslavem Kracíkem a dalším mladíkem Miroslavem Indrákem. Druhý jmenovaný si připsal 28 bodů za 18 branek a deset asistencí, ten první přihrál rovnou na 29 gólů a byl pátým nejlepším nahrávačem v celé soutěži.

Západočeši nakonec obsadili čtvrté místo v tabulce Tipsport extraligy, což se před sezonou vůbec nečekalo. „Úspěšný ročník,“ potvrzuje Kubalík. „Dokázali jsme udělat šestku, což byl náš cíl. Teď už ale musíme myslet na čtvrtfinále, které budeme začínat doma. Tam se bude rozhodovat,“ má jasno.

„Bylo to asi hlavně tím, jak jsem si výborně sednul s kluky v lajně. Spoluhráčům patří velký dík.“

V play off nyní na indiány bude čekat Olomouc, tedy tým, jenž se prezentoval kvalitní defenzivní hrou. Inkasoval jen 115 branek, méně dostali pouze první liberečtí Bílí Tygři. Sami jich ovšem vstřelili pouze 117, což je nejhorší počin ze všech mužstev, která postoupila do vyřazovacích bojů. „Bude to těžký a urputný soupeř,“ ví Dominik Kubalík. „Čekají nás podobné výsledky jako dnes s Chomutovem, tedy o jeden či dva góly. Musíme to zvládnout, chceme postoupit dál,“ burcuje plzeňský odchovanec.

Z kabiny svěřenců trenéra Michala Straky často zaznívalo, že se chtějí vyhnout Mladé Boleslavi, která je loni vyřadila v předkole. „Samozřejmě jsme to měli v hlavě, ale ve finále je jedno, jestli hrajeme s Boleslaví či Olomoucí. Pokud chceme jít dál, musíme porazit každého,“ říká jasně Kubalík.

Do play off mohou indiáni vstoupit s tím, že v závěrečném kole zlomili sérii čtyř porážek za sebou, když na domácím ledě porazili chomutovské Piráty 3:1. „Byl to hodně těžký zápas. I když nepřijeli jejich nejlepší hráči Červus s Vondrcem (Roman Červenka a Michal Vondrka – pozn. red.), tak jsme věděli, že to bude spíše bojovnější hokej. Jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ uzavírá kometa letošní sezony.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz