Která česká města budou hostit MSJ 2020? Rozhodne se do konce roku

Foto: iihf.com

Česká republika bude na přelomu let 2019 a 2020 pořádat mistrovství světa juniorů. Která města budou dějištěm turnaje, se pravděpodobně rozhodne do konce tohoto roku.

Fanshop

„Máme v plánu a chceme, aby byla pořadatelská města do konce tohoto roku známa," potvrdil Martin Urban, generální sekretář ČSLH.

Juniorský šampionát se v Česku konal naposledy v roce 2008. Tehdy se hrálo v Pardubicích a v Liberci. „Chceme se na to dobře připravit. Musíme mít opět dvě pořadatelská města v rozumné dojezdové vzdálenosti. Turnaj se taky musí konat v halách, které splňují určité požadavky," vysvětluje Urban.

„Mistrovství světa dvacítek je považováno Mezinárodní hokejovou federací za druhý nejprestižnější turnaj, v žádném případě tak nechceme udělat ostudu," má jasno. „To nás limituje ve výběru hal. Musí to být nové nebo zrekonstruované arény s dostatečným zázemím pro hráče, skauty nebo novináře. A také musí mít dostatečnou kapacitu."

„Arény musí být nové nebo zrekonstruované a s dostatečným zázemím pro hráče, skauty nebo novináře."

V Česku se zatím konala tři MSJ: v letech 1994 (Ostrava, Frýdek-Místek), 2002 (Pardubice, Hradec Králové) a v už zmíněném roce 2008 (Pardubice, Liberec).

Hostitelé MSJ v příštích letech

2018: USA (Buffalo, Orchard Park)
2019: Kanada (Vancouver, Victoria)
2020: Česko (města zatím neurčena)
2021: Kanada (města zatím neurčena)
2022: Rusko (města zatím neurčena)

Seniorské MS v Česku znovu v roce 2023? Kandidaturu potvrdil Martin Urban

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz