Koukáme v televizi na play off a trénujeme víceméně pro nic, ví Laš

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

18. března 2017, 15:00

David Jahoda

Po facce v prvním zápase skupiny play out se Hanáci oklepali a v dalších třech zápasech dokázali urvat pokaždé tři body. Olomoučtí hokejisté od začátku play out vědí, že o nic nejde, sezónu však chtějí dohrát důstojně, zejména kvůli fanouškům. Útočník Marek Laš, který dvěma brankami přispěl k porážce Zlína 4:2, ale potvrzuje, že najít motivaci v těchto zápasech není pro Kohouty nic snadného.

Fanshop

Jen si to sami představte. Bojujete 52 zápasů o to, abyste postoupili mezi nejlepší. Když se to ale nepovede a z povinnosti musíte odehrát ještě šest „bezvýznamných“ zápasů, tak se motivace hledá jen těžce. Hokejisté Olomouce a rovněž Zlína se o to ale snaží. 

„Není to úplně jednoduché, protože člověk se nějakým způsobem musí namotivovat, hlavně před domácím publikem. Soupeř chce sezonu také dohrát nějak seriózně, nejsou to jednoduché zápasy. Zlín měl šance, o výhru jsme museli zabojovat,“ hodnotil zápas dvou už před startem skupiny play out zachráněných týmů útočník Mory Marek Laš.

>> Energie nasázela Dynamu sedm gólů, Mora znovu přehrála Zlín

Hanáci si doma se ševci poradili poměrem 4:2. Právě Laš se hned dvakrát zapsal mezi střelce. „Výsledkově určitě povedený zápas. Jsme rádi, že padly i góly, takže se to snad líbilo lidem a bavili se. Určitě jsme rádi, že jsme vyhráli,“ podotkl třebíčský odchovanec s tím, že ho výhra těší hlavně kvůli fanouškům.

Malou motivací může být i postavení v tabulce. Asistenti trenérů Martin Hamrlík ze Zlína a olomoucký Jan Tomajko se nechali slyšet, že pro ně osobně tohle vůbec nehraje roli, Marek Laš je ale jiného názoru. „Věděli jsme, že máme nějaký náskok, který bychom si chtěli upevnit. Proč ne… je lepší být jedenáctý než dvanáctý,“ podotkl Laš po výhře, díky které má Mora před posledními dvěma koly play out na Zlín pětibodový náskok.

Od prvního duelu, kdy doma schytali debakl od karlovarské Energie 2:6, se Kohouti dokázali vzchopit. „Paradoxně ten první zápas, který byl úplně hrozný, nám pomohl k tomu, abychom ta další utkání odehráli dobře,“ pravil Laš. „Řekl bych, že v tom prvním zápase jsme vůbec nevěděli, co máme čekat. A podle toho to vypadalo. Vůbec jsme netušili, co ze sebe vymáčkneme, co bude chtít hrát soupeř. Docela jsme na to dojeli, ale spadli jsme na zadek a v dalších třech utkáních jsme to odčinili,“ doplnil.

V případě Olomouce a Zlína sezona skončí již za několik dní. Některé opory týmů už dostaly prostor na léčení svých zranění. Jistě by proto byla škoda, kdyby došlo i k dalším zdravotním potížím. „Co se týká zápasů s Pardubicemi a Karlovými Vary, tam bych řekl, že se ti soupeři moc šetřit nechtěli. Moc dobře totiž ví, že by je to potom doběhlo v baráži. V duelech se Zlínem už je trochu znát, že nejdůležitější je se nezranit a až na druhém místě předvést taky nějaký výkon,“ prozradil vysoký forvard.

„V duelech se Zlínem už je trochu znát, že nejdůležitější je se nezranit a až na druhém místě předvést taky nějaký výkon.“

I přes pozitivní výsledky z posledních třech zápasů bylo v hlase Marka Laše znát, že se těší, až se za ročníkem 2016/17 v podání Olomouce zavřou dveře. „Opravdu to není příjemné. Koukáme v televizi na play off, trénujeme pořád naplno tak, jako v celé sezoně, ale víceméně pro nic,“ konstatoval. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz