Kometa ukazuje sílu. Obraty nám zvyšují sebevědomí, hlásí Krejčík

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

17. března 2017, 22:35

Pavel Kuba

Stejný průběh jako dosavadní dva zápasy a další těsné vítězství brněnského celku v ostře sledované čtvrtfinálové sérii. Začátek duelu číslo tři patřil hostující Spartě. Ta na svého soupeře vyrukovala v plné zbroji a už po necelých třech minutách vedla o dvě branky. Ostrými ale Pražané pálili znovu jen v první třetině. Ve druhé části dokázali brněnští bojovníci skóre vyrovnat a v prodloužení opět přiklonili misky vah na svoji stranu.

Fanshop

Prsty ve třetím vítězství Komety v řadě měl i pražský rodák v brněnských službách, obránce Jakub Krejčík. Ten chvilku po začátku druhé třetiny vypálil během přesilovky z pravého kruhu a trefil přesně šibenici Pöpperleho brány. Kometa se dostala soupeři na dostřel jedné branky a bylo o drama postaráno.

„Určitě nás to nakoplo. Začátek nám znovu trochu utekl, museli jsme opět dohánět ztrátu, což nás stojí nějaké síly. Znovu se ale ukázalo, že síla mužstva a jeho charakter je obrovský. Jsme moc rádi, že jsme i tento zápas dokázali otočit,“ těší brněnského zadáka, který modrobílý tým posílil jen chvilku před koncem přestupového období.

Přitom nebýt před zápasem náhlého odstoupení Martina Erata ze sestavy, nemusel se Krejčík do palebné pozice v přesilovkovém zámku Komety ani dostat. Svoji dělovku totiž vypustil z pravého kruhu, na kterém většinou operuje právě ostřílený forvard se zkušenostmi z NHL. „Je pravda, že pak jsme trochu prohodili přesilovky a byl jsem tam místo něj já,“ usmívá se šťastný střelec.

Těšit ho mohl i fakt, že se brněnský tým dokázal vypořádat s odstoupením svého klíčového muže těsně před začátkem duelu. „Martin je skvělý hráč, my ale v týmu máme spoustu kluků, kteří ho dokážou zastoupit. Myslím, že se to povedlo, zvládli jsme to i bez něj,“ vykládá Krejčík.

Série se pro Kometu zatím vyvíjí nad očekávání dobře, jedinou kaňkou zůstávají začátky zápasů, ve kterých Sparta dominuje. Všech svých dosavadních sedm gólů vstřelili sparťané v úvodní dvacetiminutovce, ve zbývajících třetinách se ještě branky nedočkali. A i proto prohrávají 0:3 na zápasy.

Co musí Kometa pro vylepšení začátků udělat? „To kdybychom věděli, řekneme si to a ty začátky vylepšíme. Musíme se na to určitě ještě zaměřit, protože ne vždy dokážeme zápas otočit. Zítra si na to zkusíme dát opět pozor, nedostat góly hned ze začátku. Snad se nám to podaří a zápas opět vyhrajeme. Víme, že poslední krok bývá nejtěžší, ale věřím, že odhodlání a síla týmu je tak obrovská, že to zvládneme,“ vykládá pětadvacetiletý bek.

„Na druhou stranu nám tyto obraty zvyšují sebevědomí. Víme, že můžeme hrát za každého stavu, a že ten zápas dokážeme otočit. To je pro mentalitu týmu strašně důležité,“ uzavírá po třetím duelu série obránce Komety Jakub Krejčík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz