Kometa? Bude to velké! tuší Vrána. Kamaráda Němce zatím nehecoval

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

11. března 2017, 16:47

Václav Jáchim

Po základní části dali krátký odpočinek, pak se hokejisté Sparty začali poctivě chystat na čtvrtfinále. Od pondělí vyzvou Kometu, což je bezpochyby hodně pikantní duel. Ještě v listopadu by tahle dvojice spíš pasovala k semifinále nebo bitvě o titul, ale vývoj tomu chtěl, že rivalové jdou na sebe už teď. "Takhle skončila tabulka, nemá cenu řešit coby kdyby. Máme Kometu, všichni se těšíme. Bude to velké!" nepochybuje Petr Vrána.

Fanshop

Jeden z nejlepších extraligových hokejistů má letos vynikající formu. Teď ví, že přichází klíčové období. Sparta chce titul, Pražané ovšem nekoukají moc daleko. Pozornost míří k úvodní překážce, klíčem k úspěchu ve vyřazovacích bojích bude právě série s Kometou. "Víme, že to bude hodně náročné. Praha proti Brnu, to byly vždycky dramatické bitvy," potvrzuje Vrána.

Přivítal jste odpočinek po základní části, nebo byste raději šel po třech čtyřech dnech zase hrát?
Měli jsme pauzu něco přes týden. Poctivě jsme s připravovali, ale teď už člověk moc nenatrénuje. Pauza byla dobrá, myslím, že přišla vhod. Měli jsme docela náročný program, poslední dva zápasy jsme už v podstatě o nic nehráli, ale volno se docela hodilo. Na druhou stranu - bylo docela dlouhé. Všichni se těšíme, až to v pondělí vypukne.

Co vás napadalo ve chvíli, kdy jste se dozvěděl, že Sparta narazí na Kometu?
Člověk si nevybere. Já na to před play off nekoukal ve stylu: toho bych chtěl, toho ne. Tabulka dopadla takhle, jdeme na Kometu. Atmosféra bude skvělá, fanoušci se určitě mají na co těšit. Očekávám, že to hodně vyhecují. Ale že bych přemýšlel, jakého soupeře máme? Zda by pro nás nebyl lepší někdo jiný? Vůbec! Pamatuju si, jak jsme šli s Vítkovicemi do předkola a nakonec postoupili do finále. V play off se může stát cokoli. Nehraje až takovou roli, kdo je vaším soupeřem. Záleží na aktuální formě, na tom, aby vám všechno sedlo.

Jaká bude série proti Kometě?
Náročná. Těžká, to je jasné. Budou to velké zápasy. Když hraje Praha proti Brnu, má to pokaždé náboj. Rivalita tam je. Určitě se dá očekávat, že do toho všichni půjdou na maximum. Uvidíme.

Sledoval jste zápasy předkola? Jsou pro vás určitou inspirací před startem čtvrtfinále?
Jo jo, mančafty to rozehrály zajímavě. Něco z předkola jsem viděl a říkal si, že to brzy vypukne i nám. Na Kometu se chystáme, oni zase na nás. Jsou ve stejné pozici jako my, také chtějí uspět a postoupit.

Tenhle souboj bude největším lákadlem čtvrtfinále. Máte víc požadavků na vstupenky? Žije tím rodina, vaše okolí?
Na zápasy rodina půjde, i nějací kamarádi. Pár telefonátů jsem měl, ale přijde mi, že to je celkem normální. Do Brna možná bude trošku problém, protože tamní hala má nižší kapacitu a vstupenek tím pádem není tolik. Už jsou v podstatě všechny pryč. A u nás? Zatím to vypadá, že lístků budu potřebovat tak nějak stejně jako jindy.

V týmu Komety nastupuje Ondřej Němec, váš bývalý spoluhráč a dlouholetý kamarád. Už jste ho stihl poškádlit, na koho si má dávat největší pozor?
Zatím ne. Nic neproběhlo, nepsal jsem mu. Přemýšlel jsem nad tím, že bych Němu trošku pohecoval. Ale asi to dělat nebudu. Pokecáme, až se uvidíme osobně. Jinak máte pravdu, série bude z tohoto pohledu zvláštní. S Ondrou jsme hráli několik let, ve Lvu, v Atlantu. V reprezentaci. Hodně jsme spolu zažili. I v play off. No, teď jsou z nás soupeři, stojíme proti sobě. Bude to sranda.

Klidně jste mohl stát na opačné straně barikády. Stačilo loni kývnout na nabídku Komety a ne Sparty.
Už jsme o tom několikrát mluvili. Já se nakonec rozhodl pro Spartu, převážně z rodinných důvodů. Zájem z Brna tam byl, tuhle možnost jsem také zvažoval, když jsem ji měl na stole. Ale zvolil jsem Spartu a teď se s Kometou potkáme ve čtvrtfinále. Docela zajímavé. Tohle hokej přináší.

Prozradíte, jak jste si před startem čtvrtfinále čistil hlavu?
V předchozích dnech jsem zařizoval nějaké věci a také se trénovalo. Do pátku v Holešovicích, dva dny před prvním zápasem už běží příprava v O2 areně. Potřebujeme si zvyknout na prostředí, pořádně s nachystat. Všichni už máme start série v hlavách. A jinak, během volna? To já trávím vyloženě odpočinkem. Možná jen zajdu někam na večeři, jinak chci mít klid. Už se nemůžu dočkat, až půjdeme hrát.

Play off ještě nevypuklo a vy už máte docela solidní vousy. Od kdy se neholíte?
Od posledního zápasu v základní části. Po pátečním tréninku jsme v šatně ještě debatovali, co bude před play off přesně specifikované ohledně vousů. Uvidíme. Ale já jsem v klidu, mně už rostou (směje se).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz