Kladno zkouší ranaře Šticha. S Rytíři trénují i dva Švédové a Američan

Foto: Adam Soukup, rytirikladno.cz

24. července 2017, 22:11

Marek Hedbávný

O angažmá v Kladně nově usilují důrazný bek David Štich (na fotce), exhavířovský zadák Martin Lenďák, americký obránce Hakon Nilsen, mladíček Tomáš Vildumetz nebo švédští útočníci Johan Lorraine a Linus Svedlund. Všichni se hlásili na pondělním tréninku Rytířů.

Fanshop

Osmadvacetiletý bijec Štich hrál loni za Mladou Boleslav a ve 38 zápasech získal pět bodů (1+4). Předtím působil ve Vítkovicích, Slavii, Liberci a přes hlavu oblékl také dres národního týmu.

Jméno Martina Lenďáka je v první lize spojeno s Havířovem, kde slovenský bek strávil tři předcházející sezony. Tu poslední ale v AZetu nedokončil – po 35 zápasech (0+2) zamířil do Polska.

Kladenské defenzivní řady by mohl posílit také Hakon Nilsen. Devatenáctiletý Američan má za sebou dva ročníky v zámořské OHL (celkově 93 utkání, 3+7).

Devatenáctiletý obránce Nilsen má za sebou dvě sezony v OHL.

Do přípravy s Rytíři se na doporučení Otakara Vejvody mladšího zapojili i dva švédští útočníci: Johan Lorraine a Linus Svedlund. První jmenovaný přichází z kazašské nejvyšší soutěže, kde ve 45 zápasech uplynulé sezony získal 23 bodů (12+11).

Svedlund naposledy bojoval za VIK Västerås HK – v minulém ročníku švédské Allsvenskan nastoupil k 59 duelům s bilancí šesti gólů a třinácti asistencí. 

Další novou tváří v kladenské přípravě je osmnáctiletý český forvard Tomáš Vildumetz. Odchovanec Karlových Varů a mládežnický reprezentant hrál loni ve Švédsku tamější nejvyšší juniorskou soutěž (Karlskrona, 42 utkání, 10+14).

Aktuální kádr Rytíři Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek*, Miroslav Kopřiva*, David Stahl*, Jiří Švihálek.

Obránci: Petr Hořava*, Jurij Repe*, Petr Štindl*, Matyáš Zelingr*, Martin Kehar*, František Matula*, David Štich, Martin Lenďák, Hakon Nilsen, Václav Veber, Dominik Havelka.

Útočník: Jan Kloz*, Tomáš Redlich*, Ladislav Zikmund*, Petr Patyk*, Adam Kubík*, Jakub Strnad*, David Tůma*, Patrik Machač*, Matěj Pekr*, Tomáš Kaut*, Daniel Kružík, Johan Lorraine, Krešimir Schildhabel, Linus Svedlund, Tomáš Vildumetz, Štěpán Bláha.

* Hvězdičkou označeni hráči mají smlouvu na příští ročník. Zdroj: rytirikladno.cz.

Johan Lorraine.

Johan Lorraine. | Foto: Adam Soukup, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz