Kladno má novou koncepci: chce budovat tým s výhledem do budoucna

Foto: Tomáš Kostečka, Benyho galerie

Rytíři na pondělní tiskové konferenci představili brankářskou posilu Miroslava Kopřivu, obměněný realizační tým v čele s Miloslavem Hořavou a také novou klubovou strategii s výhledem do roku 2020. V Kladně se vytvoří základ mužstva okolo patnácti hráčů, kteří v týmu zůstanou několik let a nejlépe do tří sezon vybojují extraligu.

Fanshop

Koncepci stvrdili svými podpisy kladenský primátor Milan Volf, zástupce vlastníka klubu Jaromír Jágr starší a trenéři Miloslav Hořava s Pavlem Paterou. 

Rytíře čeká čtvrtá prvoligová sezona v řadě. Před každou z nich se kádr výrazně obměnil. „Zatím se všechny pokusy o návrat do extraligy nepovedly, proto jsme se domluvili na sedmibodové koncepci, podle níž budeme systematicky útočit na extraligu,“ vysvětlil Volf.  

„V posledních třech letech jsme stavěli mužstvo z takzvaných krajánků a nebylo to ono," dodal Jágr starší. „Letos jsme začali jinak a vzali jsme dost vlastních mladých hráčů. Hodně záleží na partě a vím, že teď vznikla velmi dobrá.“

„V posledních třech letech jsme stavěli mužstvo z takzvaných krajánků a nebylo to ono."

Podle nové koncepce je klíčové, aby lídři mužstva Patrik Machač s Jakubem Strnadem podepsali víceleté smlouvy. Větší prostor dostanou kluboví odchovanci a junioři jako Adam Kubík nebo Matyáš Zelingr.

Před začátkem přípravy na ledě by navíc mohly dorazit až tři nové tváře. „Myslím, že základ mužstva je velice slušný. Uvidíme v srpnu, zda bude potřeba kádr doplnit. Nějaké hráče samozřejmě vyhlédnuté máme,“ uvedl Patera pro rytirikladno.cz. 

„Domluvili jsme se na koncepci, podle níž budeme systematicky útočit na extraligu.“

Na tiskové konferenci se zároveň podepsala nová dotační smlouva, podle které město klubu mimořádně uvolní pět milionů korun. Potvrzen je také převod třicetiprocentního podílu města Kladna v klubu Jaromíru Jágrovi, který je tak nyní jediným vlastníkem Rytířů Kladno.

Středočeši dále připomněli, že mají zájem o udělení statutu Akademie ČSLH pro mládežnické týmy mladšího dorostu, staršího dorostu a juniorů. „Jsme na ni připraveni a věřím, že Akademii v příští sezoně získáme," citují Pateru klubové stránky.

Doslovné znění koncepce

1) Vytvořit perspektivní základ „A“ mužstva na základě 15 klíčových hráčů, kteří by se neměli měnit a dle potřeby budou doplňováni o zbývající hráče.

2) V současné době urychleně sesmluvnit perspektivní a klíčové hráče na více než dva roky s možností opce. Jmenovitě – Strnad, Kubík, Machač.

3) Při účasti mužstva v play off i s ohledem na výše uvedené zajistit, aby perspektivním hráčům nekončila smlouva po soutěži v daném roce.

4) U hráčů, kterým končí smlouva, zahájit jednání o nové smlouvě nejpozději v prosinci daného roku.

5) Zajistit možné posílení mužstva v průběhu každé sezony, zejména při play off a perspektivě baráže.

6) V rámci historie kladenského hokeje neustále udržovat kontakty se všemi kladenskými hráči, kteří hrají nejvyšší soutěž, ať už české extraligy nebo zahraničních soutěží, průběžně s nimi jednat a udržovat kontakt a vztah s kladenským hokejem. Kvalitní a perspektivní hráče vytipované vedením mužstva a trenéry sesmluvnit na 2 roky s možností opce (o konkrétních hráčích rozhodne trenér mužstva a vedení oddílu).

7) Cílem této koncepce a strategie je návrat kladenského hokeje v průběhu dvou až tří let do extraligové soutěže.

Zdroj: rytirikladno.cz.

Aktuální kádr Rytíři Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek, Miroslav Kopřiva, David Stahl.

Obránci: Petr Hořava, Martin Kehar, František Matula, Jurij Repe, Petr Štindl, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Tomáš Kaut, Jan Kloz, Adam Kubík, Patrik Machač, Matěj Pekr, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, David Tůma (na fotce), Ladislav Zikmund.

Foto: Tomáš Kostečka, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz