Kladno hledá posily i v zahraničí. Přijdou Švédové?

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

4. července 2017, 10:20

Marek Hedbávný

Rytíři jednají s několika hráči ze Švédska – hovoří se o dvou útočnících ve středním věku. S informací přišel web vasekladno.cz.

Fanshop

„Švédy jsme ještě nepodepsali. Jeden by měl určitě přijít na zkoušku až začneme přípravu na ledě," poodhalil pro vasekladno.cz nový trenér Miloslav Hořava. „V těchto dnech jednáme ještě s dalším. Oba hrají ve Švédsku soutěž podobnou naší první lize. Doporučil nám je Ota Vejvoda, který tam žije.“ 

Kladno chtělo ze Skandinávie také nejmenovaného obránce, jenže jednání zatím nevyšlo.

V první lize se dosud objevil pouze jeden švédský hokejista – v sezoně 2001/2002 odehrál za Liberec čtyři zápasy forvard Oscar Stenberg. Ani v jednom utkání nebodoval a s Bílými Tygry se rychle rozloučil. 

„Doporučil nám je Ota Vejvoda, který ve Švédsku žije.“

Dosavadní kladenské posily

Miroslav Kopřiva (brankář, 33 let)
Kopřiva se do Kladna vrací po sedmi letech. Když z něj odcházel do Slavie, byl na vrcholu sil a chytal i za národní tým. Po působení v Praze následovala angažmá ve Slovanu Bratislava, Chomutově a v Pardubicích. Uplynulou sezonu strávil jako dvojka Košic (Kopřivovy statistiky v základní části: 14 utkání, 91,7 %, 2,14 G/Z). 

Petr Štindl (obránce, 27 let)
Do čtyřiadvaceti let hrál druhou ligu, pak zažil rychlý vzestup kariéry – po povedeném angažmá v Havlíčkově Brodě si Štindla vytáhl Litvínov. Po mistrovské sezoně se stěhoval do Komety, odkud vypomáhal Třebíči. Minulý ročník začal v Nových Zámcích a dokončil v Prostějově (20 zápasů, 2+2).

Tomáš Kaut (útočník, 28 let)
Poctivý defenzivní útočník opouští Pardubice a zároveň extraligu po třech sezonách. V té poslední získal v 68 zápasech devět bodů. Předtím působil v Třebíči nebo Chrudimi. 

Tomáš Kaut.

Tomáš Kaut. | Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek, Miroslav Kopřiva, David Stahl.

Obránci: Petr Hořava, Martin Kehar, František Matula, Jurij Repe, Petr Štindl, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Tomáš Kaut, Jan Kloz, Adam Kubík, Patrik Machač, Matěj Pekr, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, David Tůma, Ladislav Zikmund.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz