Kdo se stane králem jižní Moravy? Orli v třaskavé bitvě vyzvou Kometu

Foto: koláž, hcorli.cz, hc-kometa.cz

Orli Znojmo vs. Kometa Brno! Dva velcí rivalové, kteří přitom několik sezon působí v úplně jiných soutěžích. Nyní si to jihomoravští giganti rozdají v bitvě o krále tamního regionu. Duel bude sehrán v pátek 12. února od 18:30 na znojemském ledě před kamerami SPORT 5. To vše v rámci oslav 790. výročí povýšení Znojma na královské město a za přítomnosti hejtmana Jihomoravského kraje.

Fanshop

Oba týmy se naposledy střetly krátce poté, co došlo k prodeji znojemské extraligové licence do Brna, což jen vyostřilo vztahy obou fanouškovských táborů. Psal se rok 2009, byl slunný srpen a Kometa ještě s Peterem Pucherem slavila ve Znojmě triumf 4:1. Teď se oba tábory střetnou v reprezentační přestávce, po dlouhých šesti a půl letech. A bude to navíc pikantní konfrontace dvou odlišných soutěží.

"Věříme, že nás přijdou podpořit všichni hokejoví fanoušci a uvidíme atraktivní zápas."

Mezinárodní EBEL a české Tipsport extraligy. Půjde nejen o kvalitní test před závěrem dlouhodobé, respektive nadstavbové části a následnými vyřazovacími boji, ale také o dobrou věc. Výtěžek z celé akce totiž bude rozdělen na charitativní účely v rámci Jihomoravského kraje. Předprodej vstupenek startuje v pondělí 1. února na pokladnách znojemského stadionu a bude probíhat v několika vlnách.

„Až do soboty si budou moci lístky přednostně zakoupit majitelé permanentních vstupenek Orlů, od neděle budou v prodeji také ostatním zájemcům. Internetový prodej případných zbylých vstupenek bude probíhat od středy. Z technických důvodů nejsou vstupenky v prodeji v hrací dny mezinárodní EBEL,“ píše se na klubovém webu Orlů s tím, že jedna osoba může zakoupit maximálně šest vstupenek.

„Věříme, že nás přijdou podpořit všichni hokejoví fanoušci a že uvidíme opravdu atraktivní zápas, který navíc pomůže dobré věci,“ hlásí znojemský manažer Petr Veselý. „U příležitosti 790. výročí navíc nastoupíme se speciálními dresy,“ dodává Veselý s tím, že celá událost se uskuteční v rámci projektu Znojmo 790, který připomíná slavnou historii města a přináší s sebou mnoho společenských akcí.

„Únor symbolizuje v městském speciálním kalendáři desáté století. Moment, kdy Znojmo zažilo první slavnou bitvu. Jednu další, tentokrát sportovní, uvidíme také v únoru 2016, kdy se O pohár hejtmana Jihomoravského kraje utkají kluby Orli Znojmo a HC Kometa Brno,“ říká mluvčí města Znojma Zuzana Pastrňáková. Třaskavou bitvu dvou jihomoravských rivalů odvysílá přímým přenosem SPORT 5.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz