Kaut podepsal nováčkovskou smlouvu s Coloradem

Foto: nhl.com

Martin Kaut se s Coloradem rychle dohodl na tříleté nováčkovské smlouvě. Avalanche si pardubického útočníka vybrali na letošním draftu z 16. místa. Po Filipu Zadinovi tak byl nejlépe postaveným Čechem.

Nový fanshop

Nutně to nemusí znamenat, že v příští sezoně už nebude hrát za Pardubice. Podobně jako Martin Nečas v minulém ročníku by i Kaut mohl v Tipsport extralize hostovat.

„Budu jednat s ním i s agentem o tom, že nedostane-li se do prvního týmu, zda nechce začít sezonu u nás. Je to otevřené, pokusíme se o to, ale je to na stanovisku Colorada. A hlavně Martinovi přeji, ať hraje v NHL už v příští sezoně," uvedl pro hcdynamo.cz generální manažer Pardubic Dušan Salfický.

„Martin je platný na obou koncích kluziště," řekl o Kautovi šéf Colorada a hokejová legenda Joe Sakic. „Je silný na puku, má dobrou střelu a je to kanonýr. Líbí se nám jeho potenciál a to, co může našemu klubu přinést." 

Kaut je druhým Čechem z červnového draftu, který už má v kapse smlouvu. V úterý podepsal kontrakt s Islanders brankář Jakub Škarek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz