Kašík vychytal Bednáře a spol.: Co je víc? Strašně si to užívám

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Třetí výhra v řadě. Ševci si po sérii čtyř porážek napravují reputaci a sbírají cenné body, proti Hradci Králové vybojovali dva. Nájezdy rozhodl lotyšský útočník Roberts Bukarts a všech pět střelců Hradce vychytal opět skvělý brankář Libor Kašík. Domácí gólman kryl 34 střel a svůj tým podržel i během oslabení tří proti čtyřem v prodloužení.

Fanshop

Série tří výher Berany těší, ale zlínský brankář je nohama na zemi. "Bereme to tak, že chceme každý zápas bodovat. V kabině moc dobře víme, že minulé sezony nebyly dobré. Odešlo nám spoustu opor a je to na nás, co tady jsme. Každý bodík, co uhrajeme, je pro nás nesmírně cenný. Dva bodíky s Hradcem, kterému se možná nedaří, ale má strašně našlapaný tým a úplně jiné ambice než my, jsou úplně výtečné," pochvaluje si Kašík.

Zlínu to na Hradec doma dlouhodobě jde. Ševci svého soupeře na stadionu Luďka Čajky v posledních osmi zápasech vždy porazili. V letošní sezoně se Mountfieldu zatím nedaří, ale tím si Berani kazit radost nechtějí. "Takto nemůžeme přemýšlet, jestli před námi hráli nějaké zápasy špatně. Připravovali jsme se na to, abychom bodovali, a to se nám povedlo. Nesmíme přemýšlet, v jaké jsou ty týmy pohodě a na jaké jsou příčce. S každým musíme bojovat naplno jako dnes a když se urvou dva body, tak je to úplně úžasné," raduje se opora Zlína.

Libor Kašík: Dva body jsou pro nás výtečné

Kašík během zápasu inkasoval jen jednou, když ho ve 21. minutě překonal Rudolf Červený. Jinak si poradil se všemi střelci Hradce. "Pět nájezdů je dost. Když jede pět šikovných střelců, tak je to těžké. Tentokrát to vyšlo, takže jsem za to rád," říká. Nejblíže ke gólu měl asi Bednář, ale Kašíka brzkou střelou nenachytal. "Ne že by mě nějak extra překvapil. Čekal jsem, že bude střílet rychle, ale nečekal jsem, že vystřelí po ledě. To mě překvapilo. Čekal jsme to spíš nahoru," přiznává pětadvacetiletý gólman.

Nevyzrál na něj ani jeho bývalý spoluhráč Bedřich Köhler. Když hrával za Zlín, používal při nájezdech jednu stejnou kličku, kterou překonal nejednoho gólmana. Na Kašíka ji ale nepoužil. "Já o tom tak spekuluju. Říkal jsem si, že se jede pět nájezdů, čtyřikrát zakončovali kličkou, tak asi přijde i nějaká střela. Protože z takové pozice, to je nejvíc. On mi to dal ale přímo do lapačky, takže to bylo takové malé štěstí," směje se zlínský brankář.

„Tři výhry? Já bych to nepřeceňoval. Povedly se nám nějaké zápasy, měli jsme i hodně štěstí.“

Za zlínskou obranou to nemá jednoduché, patří mezi střelecky nejvytíženější gólmany ligy. Zlín navíc nemá nijak oslnivou ofenzivu, a tak zápas co zápas leží na mladém brankáři osud celého týmu. To si on sám ale vůbec nepřipouští. "Já už jsem se to naučil brát jinak a takto nad tím nepřemýšlet, protože je to strašně svazující. Snažím se hokej si užívat. Co je víc, když na vás střílí v prodloužení taková legenda, jako je Bedýnka (Jaroslav Bednář)? Takže já si to strašně užívám. Hráči v naší lize jsou strašně dobří a co je víc, než chytat extraligu, tady v Česku," říká.

Zlínu tradičně nejdou straty ligy. Teď je situace o trochu lepší než v loňských sezonách. I proto Berani sérii tří výher moc neprožívají. "Já bych to nepřeceňoval. Povedly se nám nějaké zápasy, měli jsme i hodně štěstí. Třeba s Litvínovem, když jsme dali gól třicet sekund před koncem, což je neskutečné takto vyhrát. To vám pak i v hlavě hodně pomůže, když víte, že dřina a obětavost se vyplácí. Doufám, že si ten styl a chuť udržíme a budeme v tom pokračovat, protože to jediné nás může dostat dál," předpovídá Kašík.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz