Foto: hclokomotiv.ru
21. září 2017, 21:56
Petr DejnožkaV Kontinentální hokejové lize došlo k souboji dvou českých zadáků, Jakub Nakládal vstřelenou brankou předčil nováčka v dresu Jugry Ondřeje Vitáska. I přes kvalitní výkony zůstaly bez bodového ocenění týmy Alexandera Saláka a Dominika Furcha, ve Švédsku zaznamenal své první kanadské body David Kaše, jenž gólem a nahrávkou připravil vítězství IK Mora.
Premiérové vystoupení v Kontinentální hokejové lize má za sebou obránce Chanty-Mansijsku Ondřej Vitásek. Hráč, který do KHL zamířil z krátkého působení ve švédském Örebro, si odbyl první utkání v dresu Jugry proti Jaroslavli. A hned v šesté minutě sledoval, jak jeho kolega na opačné straně Jakub Nakládal v přesilové hře poprvé udeřil. Lokomotiv nakonec dotáhl duel do vítězného konce, Vitáskova premiéra tak sladkou tečku neměla.
Do boje vyrazili také tři čeští brankáři napříč prestižními evropskými ligami, ani na jednoho se tentokrát štěstí neusmálo. Alexander Salák držel střelce zkrátka až do 52. minuty, kdy inkasoval nakonec rozhodující trefu, moskevské Dynamo následně druhý gól přidalo do prázdné branky. Dominik Furch tahal puk zpoza svých zad hned třikrát, ještě jeden gól více inkasoval jeho jmenovec Dominik Hrachovina ve finském Tampere, které doma padlo v poměru 3:4 s Jyväskylä i přesto, že vedlo již o dvě branky.
Druhý zápas a první gól. David Kaše po úspěšné premiéře ve švédské SHL vstřelil ve druhém duelu v dresu Mora premiérovou trefu. Svým gólem v první části navyšoval vedení svého týmu, který nakonec duel dotáhl do vítězného konce. Český útočník nakonec rozšířil svůj bodový zisk o další asistenci. Dvougólový večer zažil český obránce Adam Sedlák, jenž pomohl Banské Bystrici k vysoké výhře nad slovenskou dvacítkou.
SIBIR NOVOSIBIRSK – DYNAMO MOSKVA 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 52. J. Jakovlev (Arťuchin, Igumnov), 60. N. Komarov (Alexejev).
AVANGARD OMSK – SKA PETROHRAD 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Everberg (A. Petersson, Ahnelöv) – 16. Kalinin (Kovalčuk, Hersley), 18. Rundblad (Širokov, Kalinin), 58. Hersley (Dacjuk).
BARYS ASTANA – DYNAMO MINSK 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 49. Frattin (Vey, Dietz), 52. Puškarjov (V. Nikulin), 53. Markelov (Makljukov, V. Nikulin), 60. Puškarjov (Makljukov) – 57. Fontaine (Šinkevič, Howden).
JUGRA CHANTY-MANSIJSK – LOKOMOTIV JAROSLAVL 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 32. Lekomcev (Skačkov), 52. Ankudinov (Štajnoch) – 6. Nakládal (Kronwall), 42. Kozun (Kronwall), 49. Apalkov.
JOKERIT HELSINKY – CSKA MOSKVA 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Gilroy, 11. Palola (Norman, Tolvanen), 30. Jensen (Regin, Palola), 58. Norman (Jensen).
SEVERSTAL ČEREPOVEC – KUNLUN PEKING 5:4 (0:0, 2:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 25. Masuhr (Kagarlickij, Karlin), 34. Karlin (V. Vasiljev, Masuhr), 43. Kagarlickij (Bumagin), 53. Jevsejenkov (Kagarlickij), 56. Masuhr (V. Vasiljev) – 33. DeFazio (Blacker), 45. A. Kosticyn (Chipchura, Wolski), 46. Yip (DeFazio), 58. DeFazio (Yip).
SPARTAK MOSKVA – ADMIRAL VLADIVOSTOK 7:6 po prodloužení (2:1, 2:2, 2:3 – 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Judin (Bondarev, Chochlačov), 18. Mirnov (Chochlačov, Stoa), 31. Nikoncev (Bondarev), 36. Kulik (Chochlačov, Mirnov), 52. Stoa (Leščenko, Chochlačov), 60. Pepeljajev, 63. Nikoncev (Kalinin, Radil) – 6. Alexandrov (Tkačov), 21. Blum (Sabolič, Wright), 29. Tkačov (Zemčonok, Alexandrov), 42. Alexandrov (Tkačov, Krasnoslobodcev), 49. Žafjarov, 51. Žafjarov (J. Grigorenko).
Tabulka západní konference:
1. | Petrohrad | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 57:19 | 36 | |
2. | Jaroslavl | 12 | 7 | 1 | 2 | 2 | 30:23 | 25 | |
3. | Jokerit | 10 | 6 | 2 | 1 | 1 | 31:16 | 23 | |
4. | CSKA Moskva | 12 | 5 | 4 | 0 | 3 | 34:21 | 23 | |
5. | Dynamo Moskva | 13 | 6 | 2 | 0 | 5 | 33:28 | 22 | |
6. | Soči | 11 | 6 | 1 | 0 | 4 | 33:29 | 20 | |
7. | Nižnij Novgorod | 12 | 5 | 1 | 2 | 4 | 26:24 | 19 | |
8. | Čerepovec | 13 | 5 | 0 | 3 | 5 | 24:34 | 18 | |
9. | Podolsk | 13 | 4 | 1 | 2 | 6 | 34:39 | 16 | |
10. | Dynamo Minsk | 13 | 4 | 0 | 2 | 7 | 22:30 | 14 | |
11. | Slovan Bratislava | 12 | 3 | 0 | 3 | 6 | 23:42 | 12 | |
12. | Spartak Moskva | 12 | 2 | 3 | 0 | 7 | 32:37 | 12 | |
13. | Dynamo Riga | 14 | 1 | 1 | 0 | 12 | 20:48 | 5 |
Tabulka východní konference:
1. | Kazaň | 11 | 7 | 1 | 1 | 2 | 39:26 | 24 | |
2. | Barys Astana | 11 | 7 | 0 | 1 | 3 | 36:25 | 22 | |
3. | Ufa | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 41:26 | 21 | |
4. | Jekatěrinburg | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 32:22 | 21 | |
5. | Nižněkamsk | 11 | 6 | 1 | 1 | 3 | 25:26 | 21 | |
6. | Kunlun | 13 | 6 | 1 | 1 | 5 | 31:30 | 21 | |
7. | Omsk | 11 | 4 | 4 | 0 | 3 | 29:20 | 20 | |
8. | Novosibirsk | 12 | 6 | 0 | 1 | 5 | 25:22 | 19 | |
9. | Magnitogorsk | 12 | 5 | 1 | 2 | 4 | 34:35 | 19 | |
10. | Traktor Čeljabinsk | 12 | 3 | 1 | 1 | 7 | 25:34 | 12 | |
11. | Chabarovsk | 12 | 2 | 1 | 3 | 6 | 26:41 | 11 | |
12. | Vladivostok | 12 | 2 | 1 | 3 | 6 | 25:37 | 11 | |
13. | Jugra | 11 | 1 | 2 | 2 | 6 | 19:39 | 9 | |
14. | Lada | 12 | 2 | 0 | 1 | 9 | 20:33 | 7 |
BANSKÁ BYSTRICA – SLOVENSKO "20" 8:2 (1:1, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Sedlák (Hohmann, Brittain), 30. Bubela (Hohmann, Dame-Malka), 30. Tamáši, 32. Brittain (Hohmann, Bubela), 34. Sedlák, 40. Brittain (Hohmann, Košecký), 49. Gabor (Tamáši), 54. Lunter (Bubela, Hohmann) – 6. Čacho (Vašaš, Zeleňák), 51. Smolka (Šmída, Václav).
Tabulka:
1. | Trenčín | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 13:5 | 11 | |
2. | Banská Bystrica | 5 | 3 | 0 | 2 | 0 | 18:12 | 11 | |
3. | Nitra | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 18:15 | 8 | |
4. | Poprad | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 14:12 | 8 | |
5. | Košice | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 9:7 | 7 | |
6. | Zvolen | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 10:15 | 6 | |
7. | Nové Zámky | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 12:14 | 5 | |
8. | Liptovský Mikuláš | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 7:9 | 5 | |
9. | Žilina | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 18:18 | 4 | |
10. | Detva | 4 | 0 | 0 | 1 | 3 | 8:14 | 1 | |
11. | Slovensko "20" | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 14:20 | 6 |
TAPPARA TAMPERE – JYP JYVÄSKYLÄ 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Salonen (Peltola, Jasu), 10. Salonen (Kuusela, Vittasmaki), 40. Rauhala (Lehtonen, Jarvinen) – 33. Turkulainen, 33. Puustinen (Suomela), 37. Puustinen (Turkulainen, Suomela), 44. Jokinen (Ikonen, Hytonen).
Tabulka:
1. | Jyväskylä | 7 | 5 | 1 | 1 | 0 | 25:16 | 18 | |
2. | Kärpät | 6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 23:12 | 13 | |
3. | TPS Turku | 6 | 3 | 1 | 2 | 0 | 20:11 | 13 | |
4. | Lukko | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 18:10 | 11 | |
5. | Ässät | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 19:14 | 11 | |
6. | KooKoo | 6 | 2 | 1 | 2 | 1 | 19:13 | 10 | |
7. | Tappara | 6 | 2 | 1 | 1 | 2 | 13:14 | 9 | |
8. | Hämeenlinna | 6 | 2 | 1 | 0 | 3 | 13:10 | 8 | |
9. | Pelicans | 6 | 2 | 1 | 0 | 3 | 16:17 | 8 | |
10. | KalPa | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 9:9 | 7 | |
11. | IFK Helsinki | 6 | 1 | 0 | 2 | 3 | 11:15 | 5 | |
12. | SaiPa | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 8:18 | 5 | |
13. | Sport | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 15:26 | 5 | |
14. | Jukurit | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 6:20 | 3 | |
15. | Ilves | 6 | 0 | 1 | 1 | 4 | 9:19 | 3 |
KREFELD – BREMERHAVEN 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Pierre (Umicevic, Pietta), 41. Umicevic (Muller) – 5. Quirk, 6. Mauerman (Dejdar), 35. Newbury (Urbas, Nehring), 60. Mauerman (Lampl, Bast).
Tabulka:
1. | Norimberk | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 16:8 | 12 | |
2. | Eisbären Berlin | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 14:8 | 9 | |
3. | Augsburg | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 18:15 | 9 | |
4. | Kolín n. R. | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 15:10 | 8 | |
5. | Mannheim | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 15:13 | 7 | |
6. | Bremerhaven | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 15:18 | 7 | |
7. | Ingolstadt | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 13:11 | 6 | |
8. | Mnichov | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9:11 | 6 | |
9. | Schwenninger | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 10:9 | 5 | |
10. | Düsseldorf | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 15:15 | 5 | |
11. | Iserlohn | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 5:11 | 4 | |
12. | Krefeld | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 15:22 | 4 | |
13. | Straubing | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 12:16 | 3 | |
14. | Wolfsburg | 4 | 0 | 1 | 0 | 3 | 10:15 | 2 |
VÍDEŇ – LINEC 2:1 0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 47. Nodl (Vause), 49. Nodl (Vause, Rotter) – 30. Lukas.
VILLACH – SALCBURK 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Verlic (Sarauer, Hickmott) – 22. Heinrich (Hughes), 22. Pallestrang, 35. Harris (Pallestrang, Heinrich).
Tabulka:
1. | Vídeň | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 22:4 | 15 | |
2. | Villach | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 20:19 | 9 | |
3. | Znojmo | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 10:6 | 8 | |
4. | Innsbruck | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 15:12 | 8 | |
5. | Linec | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 15:14 | 7 | |
6. | Graz | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 14:12 | 6 | |
7. | Salcburk | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 12:16 | 6 | |
8. | Klagenfurt | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 13:18 | 6 | |
9. | Dornbirn | 4 | 1 | 0 | 2 | 1 | 11:15 | 5 | |
10. | Fehervar AV19 | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 9:14 | 5 | |
11. | Bolzano | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 9:13 | 3 | |
12. | Medveščak Záhřeb | 4 | 0 | 1 | 1 | 2 | 9:16 | 3 |
BRYNÄS – HV 71 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 11. Granstrom (Clark, Palushaj), 54. Granstrom (Gnderson, Palushaj) – 20. Figren (Thornberg, Ullstrom), 44. Warn (Reese, Engvall), 50. Reese (Jaakola, Engvall), 59. Jaakola.
DJURGARDEN – MALMÖ 4:3 po prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Hogstrom, 30. Bergfors, 43. Lundh (Bourque, Engqvist), 62. Engqvist (Pettersson) – 8. Storm (Zaar, Miele), 24. Forssell, 49. Myllari.
FRÖLUNDA – KARLSKRONA 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Widerstrom (Westerholm, Norstebo), 13. Lasch (Rosseli Olsen), 40. Westerholm (Dahlin).
LINKÖPING – VÄXJÖ 4:5 po prodloužení (2:1, 2:1, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Nakyva (Sylvegard), 17. Lilja (Roy, Gordon), 24. Gordon (Martensson, Roy), 37. Gordon (Roy, Lilja) – 20. Pesonen (Kiiskinen), 33. Kiiskinen (Pettersson, Pesonen), 44. Froberg (Rondbjerg), 46. Calof (Rosen, Andersson), 61. Kiiskinen (Rosen, Rahimi).
MORA – RÖGLE 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Grillfors (Bejmo, Bailey), 11. Kaše (Persson), 26. Seigo (Lagace, Kaše), 36. Bailey (Nilsson, Seigo), 58. Bailey (Nilsson, Seigo) – 50. Schira (Aaltonen).
ÖREBRO – LULEA 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Ekbom (Wandell), 32. Sallinen (Wandell, Andersson).
SKELLEFTEA – FÄRJESTAD 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Katic (Lindholm, Lindstrom), 34. Ohman (Petterstrom) – 18. Axelsson (Erixon), 25. Asplund (Johansson), 36. Johansson (Lennstrom), 48. Erixon (Lindqvist, Axelsson), 58. Virtanen (Ryno).
Tabulka:
1. | HV 71 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 8:4 | 6 | |
2. | Färjestad | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 8:4 | 5 | |
3. | Frölunda | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6:2 | 5 | |
4. | Malmö | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 8:4 | 4 | |
5. | Mora | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7:4 | 4 | |
6. | Växjö | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 9:7 | 4 | |
7. | Örebro | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5:4 | 4 | |
8. | Skellefteå | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4:6 | 3 | |
9. | Djurgården | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6:7 | 2 | |
10. | Luleå | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4:5 | 2 | |
11. | Linköping | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6:8 | 2 | |
12. | Brynäs | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 5:8 | 1 | |
13. | Karlskrona | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1:5 | 0 | |
14. | Rögle | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1:10 | 0 |
Brest – Lida 2:4
Mogilev – Něman Grodno 3:8
Novoplock – Bělorusko U20 2:5
Soligorsk – Žlobin 5:0 (za domácí Růžička 0+1)
Vitebsk – Moloděčno 0:13
Junosť Minsk – Gomel 4:1
Tabulka:
1. | Junosť Minsk | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 25:9 | 14 | |
2. | Soligorsk | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 22:7 | 14 | |
3. | Něman Grodno | 5 | 4 | 0 | 1 | 0 | 24:11 | 13 | |
4. | Gomel | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 16:10 | 11 | |
5. | Bělorusko "20" | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 23:17 | 10 | |
6. | Moloděčno | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 27:13 | 9 | |
7. | Žlobin | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 15:14 | 8 | |
8. | Lida | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 12:12 | 7 | |
9. | Vitebsk | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 5:27 | 3 | |
10. | Novopolotsk | 5 | 0 | 0 | 1 | 4 | 8:18 | 1 | |
11. | Brest | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 6:25 | 0 | |
12. | Mogilev | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 7:27 | 0 |
Gorňak Rudnyj – Kokšetau 1:3
Tabulka:
1. | Pavlodar | 6 | 4 | 0 | 2 | 0 | 24:10 | 14 | |
2. | Kokšetau | 6 | 4 | 1 | 0 | 1 | 15:9 | 14 | |
3. | Nomad Astana | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 20:13 | 11 | |
4. | Beibarys Atyrau | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 11:10 | 11 | |
5. | Kulager | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 8:3 | 9 | |
6. | Almaty | 6 | 2 | 0 | 2 | 2 | 10:12 | 8 | |
7. | Gorňak Rudnyj | 6 | 1 | 1 | 1 | 3 | 12:14 | 6 | |
8. | Temirtau | 6 | 1 | 1 | 0 | 4 | 15:20 | 5 | |
9. | Kazzinc-Torpedo 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 10:21 | 3 | |
10. | HC Astana | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 8:21 | 3 |
Stavanger – Stjernen 2:0
Kongsvinger – Lillehammer 2:0
Lorenskog – Sarpsborg 2:3 po nájezdech
Storhamar – Frisk Asker 3:4 po nájezdech
Valerenga – Manglerud 2:5
Tabulka:
1. | Frisk Asker | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 25:11 | 14 | |
2. | Sarpsborg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 19:9 | 13 | |
3. | Storhamar | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 16:12 | 10 | |
4. | Lillehammer | 5 | 2 | 1 | 1 | 1 | 14:11 | 9 | |
5. | Stavanger | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 9:12 | 7 | |
6. | Lorenskog | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 14:20 | 7 | |
7. | Manglerud | 5 | 1 | 1 | 2 | 1 | 18:17 | 7 | |
8. | Kongsvinger | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 14:21 | 5 | |
9. | Stjernen | 5 | 0 | 1 | 1 | 3 | 8:13 | 3 | |
10. | Vålerenga | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 10:21 | 0 |
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz