Kapitán Mlčák po stříbrné jízdě sedmnáctky: Na tým jsem hrdý

Foto: Karel Švec, cslh.cz

28. srpna 2017, 9:59

Adam Bagar

Z velké bitvy odcházeli poraženi, ale se vztyčenými hlavami! Reprezentační sedmnáctka se na domácím turnaji v Porubě prezentovala skvělým útočným hokejem, tři soupeře spláchla 25 góly a v klíčovém duelu mnohdy pořádně motala favorizované Američany, přesto v nádherném klání padla 3:5 a skončila stříbrná. "Ukázali jsme týmovou sílu, na mančaft jsem hrdý," hlásí kapitán Jan Mlčák.

Fanshop

Němce, Slováky a Švýcary smetli při famózním skóre 25:1, ale závěrečný duel s Američany byl hokejově úplně někde jinde. Fanoušci viděli od prvních minut nádherné představení. "Rozdíl byl určitě znát. Hrál se mnohem rychlejší hokej. Na poslední střetnutí jsme taky museli zvolit trochu jinou taktiku než na předešlá utkání," potvrzuje šestnáctiletý zadák.

Čeští mladíci v boji dvou suverénů moc toužili uspět, neskutečně dřeli a zámořského soupeře dokázali několikrát pořádně zatlačit. "Už v úvodu turnaje jsme věděli o naší útočné síle a první tři výsledky mluví za vše. Na Američany jsme šli s tím, že chceme urvat utkání na naši stranu a dokonat zlatou tečku. Ale bohužel to nevyšlo," mrzí brněnského hokejistu.

Reprezentanti krátce po polovině utkání prohrávali 1:3, ale na přelomu druhé a třetí třetiny si vypracovali drtivý tlak, který pramenil ve vyrovnání. Klikorka navíc v obrovské šanci ztroskotal na americkém gólmanovi, který předvedl neskutečný zákrok. "Tam jsme měli velkou převahu. Škoda. Myslím, že nám v klíčových chvílích chybělo i trochu štěstíčka," hlásí.

Češi byli aktivnější, o čemž vypovídají také střely na branku v divokém poměru 50:30. "Snažili jsme se pořád držet herního plánu a myslím, že se jej povedlo dodržovat. Z toho pak pramení to množství střel," pokyvuje talentovaný mladík, který v závěru musel skousnout tvrdou ránu v podobě čtvrté soupeřovy trefy. Američané rozsekli drama až v čase 55:36.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Mladíci vyrovnat nestihli, naopak při hře bez brankáře inkasovali popáté a po kruté porážce 3:5 smutnili. "Atmosféra v kabině pak byla taková tichá, ale jinak můžeme být spokojeni. Na mančaft jsem hrdý, ukázali jsme týmovou sílu a také dobrou psychiku, když se nám podařilo smazat dvougólové manko. Máme skvělý, útočně laděný tým," ví Jan Mlčák.

Tenhle výběr má sílu a dokáže bavit výbornou útočnou hrou, kterou může předvést i v zámoří. Už v listopadu čeká na partu kolem trenéra Petra Hakena prestižní World Hockey Challenge v kanadském Fort St. John. "Je to velmi kvalitní a prestižní turnaj, takže každý hráč udělá vše pro to, aby se ho mohl zúčastnit," zakončuje kapitán reprezentační sedmnáctky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz