Kanonýr je zpátky, Růžička zničil Němce třemi góly: Výborné utkání

Foto: hcocelari.cz

Oceláři v neděli odehráli druhý duel ve skupině D hokejové Ligy mistrů. Po debaklu Esbjergu si na svém ledě brousili zuby na podstatně těžšího soupeře, německý Adler Mannheim. Slezané sehráli opět skvělé utkání a získali další tři body do tabulky. Čisté konto vychytal Šimon Hrubec, hattrickem se na výhře 3:0 podílel Martin Růžička.

Fanshop

WERK ARENA byla v nedělním odpoledni plna očekávání, co Oceláři ukážou po jednoznačné páteční výhře. Adler Mannheim, sedminásobný německý šampion, je přeci jiný šálek kávy, než dánský Esbjerg. Fanoušci slezského celku mohou být spokojení, hráči s drakem na hrudi udrželi fyzicky dobře vybavený tým na uzdě a zvítězili 3:0.

Strůjcem ocelářské výhry byl kanonýr Martin Růžička, který se blýskl hattrickem. Hráč s číslem dvacet sedm zapsal gól v přesilovce, oslabení i hře v pěti na obou stranách. „Pravá síla týmu se ukáže, když hrajete proti celkům, jakým je Mannheim. Nechci nijak shazovat prvního soupeře, ale až tento zápas ukázal opravdovou sílu našeho týmu,“ říká Martin Růžička.

Výsledek vypadá jednoznačně, jednoduchý duel to ale nebyl, že?
Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale bylo to velmi těžké utkání. Jsem velmi rád, že jsme to zvládli. Mannheim nás ale ničím nepřekvapil, my očekávali, že budou hrát fyzický hokej. Na to jsme se připravovali, naštěstí jsme to zvládli.

Zápas jste rozhodl hattrickem, jak branky vypadaly vaší optikou?
Polda to výborně prohodil skrz bránícího hráče, já pálil do prázdné branky. U druhého gólu mi to Vláďa dal výborně do úniku. My už předtím byli domluvení, že pokud buly vyjde dobře, tak já půjdu dopředu. U třetí branky výborně zabojovali kluci, já to pak z brankové čáry zkusil trefit brankářovi do zad.

Přípravné duely jste hráli na tři formace, jak tento krok trenérů hodnotíte?
Příprava na tři lajny byla někdy těžší. Když teď hrajeme na čtyři pětky, tak kluci mají víc sil a je to hodně znát. V každém utkání se snažíme všichni hrát naplno, zatím nám to vychází.

V lajně nastupujete s Danielem Rákosem a Tomášem Marcinkem, jak tuto spolupráci hodnotíte?
Oba jsou výborní hráči, fyzicky jsou na tom velmi dobře. Jsou to urostlí kluci, musím zaklepat, zatím to funguje skvěle. Máme stále aspekty, na kterých musíme zapracovat, zatím ale naši souhru hodnotím velmi pozitivně.

Dva zápasy, dvě výhry. Stal se z vás hlavní favorit na postup?
Hlavní favorit asi ne, náš cíl však je postup ze skupiny. Zatím si za tím jdeme, ještě nás ale čekají čtyři těžké zápasy. Přiznám se, že v prvním utkání jsem od dánského týmu čekal trochu víc. Musím říct, že my jsme hráli výborně a k ničemu je nepustili. Teď to byl přesný opak, oni hráli silovější hokej, byl to výborný zápas.

Vypověděla tato dvě utkání něco o vaší síle?
Pravá síla týmu se ukáže, když hrajete proti celkům, jakým je Mannheim. Nechci nijak shazovat prvního soupeře, ale až tento duel ukázal opravdovou sílu našeho týmu.

Ligu mistrů hrajete poprvé, jak tuto soutěž hodnotíte?
Celý ten projekt je na začátku, pomalu se ale začíná dostávat do povědomí. Hodně tomu loni pomohla Sparta, která došla až do finále. Já osobně jsem její cestu sledoval, vše je ale teprve na začátku a potřebuje to čas.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz