Kanonádu řídil Pech: Liberec byl nedůsledný, my hráli fantasticky

Foto: Denisa Doudová, hcsparta.cz

30. září 2017, 12:36

Adam Bagar

Takový výsledek asi nikdo nečekal. Reprízu loňského finále suverénně ovládla Sparta, která utrápenému Liberci nasázela sedm gólů a slavila výhru 7:1. I díky třem bodům útočníka Lukáše Pecha, který skóroval poprvé v sezoně. "Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo. O to víc, že ten gól pomohl nastartovat takový brankostroj," libuje si nejlepší hráč utkání.

Fanshop

Už v dohrávce na Kometě sehráli sparťané výborné utkání, ale ztroskotávali na skvělém Marku Čiliakovi a odvezli si z Moravy těsnou porážku 1:2. "Myslím, že jsme tam předvedli výborný hokej. Chtěli jsme to potvrdit, hrát jednoduše a věřit, že nám tentokrát góly napadají. I když jsme je v sezoně zatím příliš nedávali, tak se to konečně povedlo," těší Lukáše Pecha.

Právě on svou premiérovou trefou v sezoně nastartoval sparťanskou jízdu. "Jsem za to moc rád. Šance jsem měl už v minulých utkáních, ale něco tomu chybělo. Věřil jsem, že mi to tam konečně spadne. Obránce mi uvolnil místo na střelu, navíc Kuma (Petr Kumstát, pozn. red.) stál výborně před brankářem. Já jen vystřelil a zapadlo to tam," popisuje šťastný střelec.

Klíčem k jasné výhře byla povedená první třetina. Bílí Tygři sice na začátku kousali, ale Pechova branka je nalomila. "První dějství určitě rozhodlo. Měli jsme parádní start, na soupeře jsme vlítli, výborně sehráli přesilovky, nahazovali puky na branku, chodili si za šancemi. Byly tam dorážky, teče, a z toho pramenily góly. Jsme rádi, že nám to tam napadalo," přiznává.

Takhle musíme hrát každý zápas, přeje si Kudrna

Ve druhém dějství si Pražané zápas užívali, ovládli dění na ledě a debutanta Aleše Stezku v něm zasypali 23 střelami. "Za takového stavu se hraje samozřejmě mnohem snadněji, zároveň jsme nechtěli povolit a ubrat z aktivity. Ale nemyslím si, že hrál Liberec špatně. Možná byl jen trošku nedůsledný, ale my jsme odehráli fantastické utkání," pokyvuje Lukáš Pech.

Sparťané se vrátili na svůj led po třech týdnech a šesti venkovních utkáních za sebou. "Loni jsme to měli podobné, je to náročné. Ale chtěli jsme se vytáhnout před našimi fanoušky." Což se jistě povedlo. Do O2 areny dorazilo více než osm tisíc diváků, kteří už v polovině zápasu slyšeli svou oblíbenou Pátou, o několik minut později už se arénou neslo "Deset, deset!"

"Ten hokej mi přijde zase odlišnější a živelný. Možná je rychlejší, ale možná už jsem starý."

Brankostroj Sparty se ale ve třetí části zasekl na čísle sedm, přičemž elitní formace kolem Hlinky a Vrány vyšla gólově naprázdno. "Je nás tady 22 hráčů a je jedno, kdo dává góly. Ten hokej mi přijde zase odlišnější. Možná je rychlejší, ale možná už jsem starý," culí se. "Každopádně je živelný, ale je jenom otázka času, kdy to hráčům jako je Jarda Hlinka napadá," ví Pech.

Sparta se navrch může spolehnout na Fina Samiho Aittokallia, který mezi tyčemi působí velice jistě. "Drží nás. I proti Liberci zachytal fantasticky," souhlasí zkušený útočník po drtivém triumfu 7:1. Ten sparťanům upevnil šesté místo extraligové tabulky, na vedoucí Plzeň nyní ztrácejí šest bodů. "Hledíme si jenom toho, abychom hráli zápas od zápasu dobře," uzavírá.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz