Kadaňští posílili Most. Brankář Laco dostal trest ve hře a mela v Benátkách

Foto: Petr Kozelek

WSM Liga jde do tuhého, což se odráží i ve vypjatosti zápasů. V zápase Benátek nad Jizerou se Slavií rozdali sudí hned jednadvacet trestů. V Litoměřicích pak dostal trest ve hře za úder protihráče gólman Marek Laco, jenž tak napodobil mladoboleslavského Martina Růžičku.

Fanshop

Události 41. kola WSM Ligy

Mostecké posily z Kadaně
Spekulace se potvrdily. Obránce Kamil Charousek, jenž byl nominovaný Kadaní do ankety Sympaťák WSM Ligy, změnil dres. V sobotu naskočil v barvách Mostu, kam se vrací přesně po roce. Dokáže staronová tvář odvrátit mostecký sestup? V klíčovém utkání proti Šumperku se Severočechům zadařilo a stáhli ztrátu na Draky na rozdíl tří bodů. Spolu s ním za Most nastoupil i brankář Chomutova Miroslav Hanuljak

Laco udeřil protihráče a dostal trest ve hře
Havířovský brankář utkání proti Litoměřicím nedohrál. V 53. minutě se u jeho brankoviště strhla šarvátka, do níž se zapojil i Marek Laco. Stejně jako v Tipsport extralize Martin Růžička vyfasoval trest ve hře a do brány musel jeho kolega Petr Matoušek. Ten se mezi tři tyče pravděpodobně postaví i v dalším zápase, I do něj totiž nebude moci Marek Laco nastoupit.

21 trestů v zápase Benátek se Slavií
Utkání mezi Pojizeřany a Pražany se neslo ve vypjatém duchu. Rozhodčí rozdali 21 dvouminutových trestů, hned šestnáct z nich ve druhé třetině. Právě na konci druhé periody došlo k hromadné šarvátce. Prali se Černoch, známý tvrďák Vlach a slávisté Robinson a Čermák. 

Helma pro nejlepšího hráče sešívaných
V kabině Slavie vznikla nová tradice. Po každém zápase se vyhlásí nejlepší hráč, který za odměnu obdrží stylovou helmu. Jako prvnímu se této cti dostalo Pavlu Kašpaříkovi. 

Nová tradice ve slávistické kabině - nejlepší hráč dostává po zápase putovní helmu. Na této fotce je zachycen Pavel Kašpařík.

Nová tradice ve slávistické kabině - nejlepší hráč dostává po zápase putovní helmu. Na této fotce je zachycen Pavel Kašpařík. | Foto: hc-slavia.cz

Namalovaný Čagy
Tomáše Čachotského, jenž momentálně působí v týmu PSG Zlín, si fanoušci Jihlavy díky jeho kličkám, skvělým nájezdům a geniálním řešením situací zamilovali. Jedna z rodin dokonce natolik, že si na zakázku nechala svého oblíbence namalovat na zeď chodby. Samotná malba trvala šest hodin.

Foto: Kamil Rydlo - Tvorba

Ze statistik

Stach s Bílkem? Zase bodové hody
Vítězslav Bílek si díky dvěma trefám proti Kadani drží bilanci jednoho bodu na zápas, David Stach se pak díky dvěma asistencím přiblížil Václavu Prospalovi v historické tabulce produktivity na rozdíl třinácti bodů.

Návštěva kola

2 747 diváků - Rytíři Kladno vs. SK Kadaň
Kladno je první, což se odráží i na velmi dobré návštěvnosti. Na tamější ČEZ Stadion dorazily bezmála tři tisíce fanoušků. 

Další návštěvy:
LHK Jestřábi Prostějov vs. ČEZ Motor České Budějovice - 2 413
HC ZUBR Přerov vs. SK Horácká Slavia Třebíč - 2 200
Hokej Ústí nad Labem vs. HC Dukla Jihlava - 1 668
HC Stadion Litoměřice vs. AZ Havířov - 1 180
Salith Šumperk vs. HC Most - 857
HC Benátky nad Jizerou vs. HC Slavia Praha - 771

Šlágr 42. kola

18:00 HC Slavia Praha vs. LHK Jestřábi Prostějov
Jestřábi ve všech třech letošních duelech proti Slavii bodovali. Dvakrát zvítězili, jednou prohráli po samostatných nájezdech. Dokáží loňského extraligistu obrat o body i ve středu?

Další zápasy 42. kola

Středa 20. ledna:
17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Stadion Litoměřice
17:30 HC Dukla Jihlava – HOKEJ ŠUMPERK 2003
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno
18:00 HC AZ Havířov 2010 – Hokej Ústí nad Labem
18:00 SK Kadaň – HC Benátky nad Jizerou
18:00 HC Slavia Praha – LHK Jestřábi Prostějov

Neděle 31. ledna:
16:00 HC Most - HC ZUBR Přerov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz