Kaberle končí v Kladně. Pozice asistenta nešla skloubit s podnikáním

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

19. dubna 2017, 11:11

Marek Hedbávný

František Kaberle už nebude asistentem trenéra prvoligových Rytířů. Práci v realizačním týmu nemohl nadále skloubit se svými obchodními aktivitami. Informaci přinesl web kladenského Deníku.

Fanshop

Kaberle byl rok asistentem bývalého parťáka Pavla Patery. Trenérský tým doplňoval Jiří Kopecký. K vytouženému cíli Kladno nedovedli – Rytíři vypadli v semifinále s Jihlavou. „Když jsem do toho před rokem vstupoval, tak jsem si myslel, že to dohromady půjde, ale postupem času jsem viděl, že to není dobré. Proto končím,“ vysvětlil Kaberle svoji situaci pro kladensky.denik.cz. 

Kdo Kaberleho nahradí, a kdo vůbec bude stát na střídačce Rytířů v příští sezoně, se teprve uvidí. Středočeský klub zatím žádné novinky k následujícímu ročníku nezveřejnil. 

S Františkem Kaberlem opouští WSM Ligu velká osobnost. Člověk, který zvyšoval její renomé. Kaberle patří k symbolům zlaté generace našeho hokeje – s národním týmem získal pět zlatých medailí na mistrovství světa (stejným počtem triumfů se v české hokejové historii může pochlubit pouze David Výborný). Úspěchů dosáhl i na klubové úrovni. Ten nejvýraznější přišel v roce 2006, kdy hrál za Carolina Hurricanes a rozhodl finále Stanley Cupu. Je rovněž členem Síně slávy českého hokeje.

Loni v létě se stal koučem mateřského Kladna. Jednalo se o jeho první trenérskou zkušenost. Nyní si dá od hokeje pauzu a bude se naplno věnovat podnikání. Nevylučuje ale, že se k trénování někdy vrátí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz